Абонирай се безплатно
За Бюлетина на Инженер.bg с най-новото и най-интересното от бранша!
ФАНУК България ЕООД предлага всички продукти и решения на FANUC – ЦПУ, индустриални роботи, робомашини и всички сервизни дейности, свързани в тях, на територия на България, Гърция, Северна Македония, Албания и Кипър. Компанията разполага с висококвалифицирани специалисти, които могат компетентно да отговорят на всяко запитване за автоматизиране на металообработващи машини и роботизирани решения за индустрията.
Като признат глобален лидер в сферата на автоматизацията, FANUC осигурява високотехнологични продукти и услуги, които помагат на клиентите да генерират продукция по най-целесъобразния и успешен начин.
FANUC ясно разбира нуждите на индустрията от автоматизация, тъй като самата компания използва значително количество роботизирани системи в собственото си производство. Това й позволява успешно да развива и разработва иновационни продукти, предлагайки на промишлените предприятия оборудване за по-висока производителност, прецизност и ефективност.
Адрес: София 1588, бул. “Околовръстен път” 467 Логистичен център СТАД
Телефон: 02/49 29 369
E-mail: service.bg@fanuc.eu
Какво е ROBODRILL? Металообработващите компании, използващи CNC обработващи центри в своето производство, добре познават тези универсални машини на FANUC. А сега японската компания създаде ново поколение центри ROBODRILL, които гарантират постоянно високо качество и прецизност при ниски разходи за труд. С минималното време за смяна на инструментите от 0.7 s и револверна глава, която може да работи с инструменти до 4 kg, новите усъвършенствани версии са сред най-бързите и най-силните 5-осни машини с ЦПУ на пазара. „Фабричната автоматизация е част от ДНК-то на FANUC. Компанията е инсталирала над 290 000 обработващи центри ROBODRILL по целия свят в производства от всякакъв мащаб. Независимо дали става въпрос за усъвършенствано или стандартно изпълнение, всеки ROBODRILL е истински високоскоростен универсален център от най-висок клас, предлагащ висока производителност и ненадмината ефективност“, коментираха за Инженер.bg от ФАНУК България, част от голямото семейство на световния лидер в автоматизацията FANUC.
На 6 март 2023 г. за втора поредна година стартира образователно-менторската програма PARA Робо инкубатор, организирана от Професионална асоциация по роботика и автоматизация (PARA), съобщиха за Борса.bg организаторите. Обучителната програма има за цел да предостави на участниците менторство, финансиране за необходим хардуер, достъп до лаборатории и специализирана апаратура, така че всеки участник да може да създаде своя работещ прототип, а продължителността ѝ ще бъде шест месеца.
След лесна и бърза регистрация за изтеглянето на електронната книга на FANUC, Вие ще имате достъп до съвети, уебинари и практически казуси! CNC системите на FANUC поддържат богат набор от специални...
CNC системите на FANUC поддържат богат набор от специални характеристики и функции, предназначени да помогнат на потребителите максимално да използват възможностите на машината. Такива примерни функции са: намалено време на цикъла (технология за бърз цикъл); постигане на високо качество на повърхността (технология за фина повърхност); усъвършенствана технология за фрезоване (5-осна интегрирана технология); интелигентно сервоуправление и др. Стремите се към още по-висока производителност на Вашето машинно оборудване? Тогава новата електронна книга на FANUC за CNC системи е разработена специално за Вас. „Не пропускайте възможността да се запознаете с възможностите на CNC управленията на FANUC в новия интерактивен наръчник, за да бъдете в течение с най-новата информация, предназначена за специалистите по цифрови програмни управления (ЦПУ)“, съобщиха за читателите на Инженер.bg от ФАНУК България, част от голямото семейство на световния лидер в автоматизацията FANUC.
Толкова е хубаво да има някой, на когото можеш да разчиташ. Някой, който да те подкрепя във всички аспекти на бизнеса. „Независимо дали сте машиностроителна компания, системен интегратор или производител, ние от FANUC сме винаги на Ваше разположение. Ще Ви придружаваме от етапа на първите Ви стъпки в автоматизацията до създаването и оптимизацията на Вашите индивидуални системни решения“. Така се обръщат в навечерието на Коледа към своите настоящи и потенциални партньори и клиенти от ФАНУК България, част от голямото семейство на световния лидер в роботизацията FANUC.
Компанията от Северна Македония EUROEDIL се е утвърдила на пазара като производител на изделия от ламарина за метални конструкции и за строителството. В нейните цехове се произвеждат различни изделия от метал, например държачи, ъглови елементи, дистанционери, съединители, профили и други окачващи елементи за сухо строителство. „В инструменталния цех Алатница EUROEDIL се разкроява също листов материал на ленти. Тук с помощта на нова машина за нишкова електроерозийна обработка FANUC ROBOCUT α-C400iB и вертикален обработващ център FANUC ROBODRILL α-D14LiB се произвежда и инструментална екипировка за пробиване и щанцоване, огъване, изтегляне и др.“, разказаха за Инженер.bg от компанията ФАНУК България, която предлага изделията и цялостните решения на FANUC и в Северна Македония.
Японският гигант в областта на роботизацията FANUC добави към обширното си портфолио от високопроизводителни роботи два нови модела SCARA, които демонстрират технологичните предимства на продуктовата...
Японският гигант в областта на роботизацията FANUC добави към обширното си портфолио от високопроизводителни роботи два нови модела SCARA, които демонстрират технологичните предимства на продуктовата гама при приложението й в хранително-вкусовата промишленост. „Със силното конкурентно съотношение цена-производителност, SR-3iA/C и SR-6iA/C на FANUC предоставят на потребителите редица специални функции, които превръщат тези бързи и прецизни роботи SCARA в оптимално решение за използване в предприятия от хранително-вкусовата промишленост и в чисти помещения“, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България, част от голямото семейство на световния лидер в роботизацията FANUC.
Производителите на пластмасови изделия, които избират изцяло електрическата технология за шприцване на FANUC, могат да бъдат уверени, че тяхната инвестиция ще донесе както финансови дивиденти, така и дивиденти в екологичен план. Тази технология използва платформа за разработка, която е ориентирана към създаването на устойчиви и надеждни машини. „FANUC участва на изложението K 2022, което се провежда от 19 до 26 октомври в Дюселдорф, Германия. Щандът на компанията е A50 и се намира в зала 14 на Дюселдорфския панаир. Там посетителите могат да видят постиженията на FANUC като доставчик на решения за устойчиво производство на пластмасови изделия“, информираха за Инженер.bg от ФАНУК България.
Представете си следната ситуация. Влизате в голяма изложбена зала и първото нещо, което привлича вниманието Ви е робот, който фрезова кълбо, превръщайки го в релефен глобус, при това методично, постоянно, без да се влияе от вперените в него десетки любопитни очи. За посетителите на най-новото издание на MachTech 2022, което се проведе от 13 до 16 септември в Интер Експо Център, описаната сцена бе реалност на щанда на ФАНУК България. В следващите редове ще Ви разкажем за най-интересните акценти от участието на компанията на форума.
На 13 септември в Интер Експо Център - София стартира тринадесетото издание на специализираното международно изложение MachTech&InnoTech Expo. Над 130 фирми от България и чужбина представят близо 300 бранда в рамките на четири изложбени дни. Екипът на Инженер.БГ отново е тук, за да Ви държи в течение за най-интересните акценти от събитието. Заповадайте на щанда ни в централното фоайе, на който Ви очакват много изненади! Ако нямате възможност да присъствате физически, следете нашите дигитални канали, чрез които ще се постараем да Ви потопим в атмосферата на събитието! Как премина официалното откриване и най-интересните акценти от първия ден, ще ви разкажем в следващите редове...
Във връзка с рязкото повишаване на цената на електроенергията в резултат на редица външни пазарни фактори, компанията FANUC отбелязва силен интерес към нейната най-нова енергоспестяваща серия машини за леене под налягане ROBOSHOT ALPHA-SiB. „Тези изцяло електрически машини консумират до 70% по-малко енергия от конвенционалното изпълнение с хидравлично задвижване, като това до голяма степен се дължи на високоефективната технология на серводвигателите, използвана в моделите от серията ROBOSHOT. Тези серводвигатели осигуряват предимства също при паралелни движения и по отношение на времето за един цикъл, тъй като са въведени като стандарт“, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България.
Остават близо 2 месеца до началото на международното изложение MachTech & InnoTech 2022, което ще се проведе от 13 до 16 септември в Интер Експо Център – София. Благодарение на затвърдения от организаторите статут на водещ бизнес форум за страната, вече са ясни някои от глобалните брандове, които ще вземат участие на тазгодишното събитие. Сред тях са експертите в автоматизацията, роботизацията, производството и поддръжката в машинната индустрия: Кимекс, Трумпф България и ФАНУК България.
Г-н Шиничи Танзава, президент на FANUC Europе: „Нашите роботи работят два пъти по-дълго от повечето продукти на конкурентите ни“ Скъпи читатели на ДигиталнаИндустрия.bg, днес ще Ви предложим отговори...
Скъпи читатели на Инженер.bg, днес ще Ви предложим отговори на някои от най-важните въпроси, свързани с автоматизацията и роботизацията на производството. При това не от кого да е, а от мениджър, който определено знае всичко за този пазар и неговите предизвикателства. С малко думи, пълни с много съдържание, г-н Шиничи Танзава, президент и главен изпълнителен директор на FANUC Europе, ще ни разкаже лесно ли се работи на европейския пазар на роботи, както и колко години са нужни, за да могат предприемачите да осъзнаят в пълнота големите предимства от използването на висококачествени и дълготрайни продукти. Разговорът засяга теми, като какъв е периодът, в който един качествен робот може да запази оптималните си работни характеристики, защо компанията поддържа 700 000 резервни части на склад в Европа и какво стои зад стремежа й да опрости изделията си, като използва по-малко части. Ще разберете също и колко робота се трудят неуморно във фабриките на FANUC, както и запазва ли се тенденцията към автоматизация, въпреки трудностите във веригата на доставки. Приятно четене!
В работното пространство има области, до които „китката на робота“ не може да достигне. Те се наричат „мъртви зони“. При разработката на SR-3iA/U преодоляването на този проблем е основна цел на...
В работното пространство има области, до които „китката на робота“ не може да достигне. Те се наричат „мъртви зони“. При разработката на SR-3iA/U преодоляването на този проблем е основна цел на инженерите на FANUC. Така, благодарение на усъвършенствания софтуер, пълният обем на работното пространство във формата на цилиндър на новия робот е напълно достъпен за ръката му в линеен или декартов режим на работа. „Новият бърз и прецизен робот SR-3iA/U на FANUC за таванен монтаж елиминира т.нар. „мъртва зона“, която обикновено е присъща на конвенционалните SCARA роботи. Освен това, благодарение на конструкцията и спецификацията си, SR-3iA/U е рентабилна и лесна за конфигуриране алтернатива на по-скъпите делта роботи в множество приложения, свързани с асемблиране, опаковане и обработка на материали“, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България.
Политиката на FANUC да развива портфолиото си в съответствие с изискванията на своите клиенти е движещата сила зад конструирането на новия високонадежден и високопроизводителен фрезови обработващ център ROBODRILL α-DiB Plus. „Подобрените показатели, като по-голям въртящ момент на шпиндела, интелигентно управление на подаването и функцията Punch tapping са само някои от ориентираните към клиентите допълнения на новата серия ROBODRILL, която е разработена на базата на най-новото управление 31i-B Plus на FANUC“, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България.
Всеки инженер знае, че CNC е абревиатура на Computerised Numerical Control, като на български използваме още термина ЦПУ - цифрово програмно управление. Неговото предназначение е да поддържа електронния процес за управление на металорежещите машини. Предшественик на CNC управлението е кинематично програмното управление (NC control), което е разработено за първи път през 40-те и 50-те години на миналия век. „Като пионер в този индустриален отрасъл, FANUC бе първата частна японска компания, която произведе преди повечето си международни конкуренти NC управление още през 1956 г. Няколко години по-късно последва разработката на електрохидравличен импулсен двигател, който се превърна в основата на изключителната сервотехнология на FANUC“, коментират за Инженер.bg от ФАНУК България.
FANUC, световен лидер в областта на роботизацията и автоматизацията, разработи нов робот с напълно затворена конструкция LR-10iA/10, който е не само лек и компактен, но предлага голям работен...
FANUC, световен лидер в областта на роботизацията и автоматизацията, разработи нов робот с напълно затворена конструкция LR-10iA/10, който е не само лек и компактен, но предлага голям работен диапазон и висока устойчивост срещу проникване на прах и вода. „Комбинацията от малко тегло, висока скорост, преносимост и затворена конструкция превръща новия LR-10iA/10 в изключително атрактивно предложение за приложения, свързани с обслужване на машини, както и за задачи в логистиката“, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България.
От 9 до 12 март 2022 г. конгресният и изложбен център Tokyo Big Sight в Япония отваря реално врати за най-голямото изложение по роботика iREX 2022, в което ще вземат участие 615 компании и...
От 9 до 12 март 2022 г. конгресният и изложбен център Tokyo Big Sight в Япония отваря реално врати за най-голямото изложение по роботика iREX 2022, в което ще вземат участие 615 компании и организации с общо 3227 щанда. „FANUC е водещ световен разработчик на роботи, CNC управления и решения за автоматизация. На нашия щанд компанията ще представи новите модели колаборативни роботи CRX-5iA, CRX-20iA/L и CRX-25iA. В серията коботи CRX влизат още CRX-10iA и CRX-10iA/L. Посетителите на форума имат възможността да видят всички пет модела CRX на щанда на FANUC, като до 18 март 2022 г. те ще могат да бъдат разглеждани и виртуално на iREX Virtual“, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България.
През 2021 г. FANUC произведе своя 750 000-ен промишлен робот. Това число ясно показва силната глобална тенденция към автоматизация на производството и е доказателство за световните лидерски пазарни позиции на компанията. За ФАНУК България 2021 бе и годината на 40-годишния юбилей от създаването на дружеството. Българската дъщерна компания като носител на японските технологични ценности с изключителен регионален принос се опитахме за видим през погледа на FANUC Europe и Технически университет – Габрово. Специално за вас, в следващите редове…
Световният лидер в индустриалната автоматизация и роботизацията FANUC обяви пазарния дебют на нов голям робот-манипулатор M-1000iA с товароносимост на ръката 1000 kg и максимален обхват 3253 mm....
Световният лидер в индустриалната автоматизация и роботизацията FANUC обяви пазарния дебют на нов голям робот-манипулатор M-1000iA с товароносимост на ръката 1000 kg и максимален обхват 3253 mm. „Важно е да се отбележи, че M-1000iA е най-големият робот на FANUC, чийто механизъм е с последователно, а не с паралелно свързване, както е типично за роботите с голяма товароносимост. Като резултат M-1000iA има по-широк обхват на движение както във вертикална, така и в хоризонтална посока, позволявайки на ръката да стои изправена и да се върти назад, което е невъзможно при паралелно свързаните роботи. Тази способност предоставя на потребителите по-голяма универсалност в широк спектър от работни приложения“, информираха за Инженер.bg от ФАНУК България.
Иван Дараджански: „Ако доверието ни във FANUC e 100%, бихме казали, че 49% се дължат на изключителното качество на машините и 51% – на професионалната и безотказната сервизна поддръжка“ FANUC е...
Дружеството на глобалната компания у нас – ФАНУК България, е добре познато и заслужило лоялността и доверието на българските индустриалци с професионализма, експертния си опит и отличната сервизна поддръжка. Днес ще Ви срещнем с един от тях, г-н Иван Дараджански, собственик и управител на ИТД ЕООД, която произвежда преформи и пластмасови опаковки, за да разберем защо компанията е избрала FANUC.
Българското дъщерно дружество на японския гигант в областта на автоматизацията и роботизацията FANUC е сред първите в Европа. Първоначално в България стартира лицензно производство на задвижвания и двигатели, което е последвано от асемблиране на лицензни цифрово-програмни управления с части, доставяни от Япония. Сервизната територия, която днес покрива българското дружество, обхваща България, Гърция, Северна Македония, Албания и Кипър. Днес, в много производствени компании в тези държави работят цифрово-програмни устройства, машини за металообработка, електроерозийни машини, шприцмашини и роботите на FANUC, помагайки на хората в трудни, опасни и еднообразни операции, повишавайки производителността и ефективността на производство.
Симлоджик ЕООД е компания с дългогодишен опит в автоматизацията на дискретни и непрекъснати производствени процеси за различни индустрии като нефтопреработвателната, химическата, фармацевтичната,...
Симлоджик ЕООД е компания с дългогодишен опит в автоматизацията на дискретни и непрекъснати производствени процеси за различни индустрии като нефтопреработвателната, химическата, фармацевтичната, хранително-вкусовата, металургията и др. От 2009 г. компанията е системен интегратор на роботи FANUC. Развивайки направлението роботизация на производствените процеси, фирма Симлоджик се фокусира върху изграждането на роботизирани линии за палетизиране и манипулиране на материали и има десетки успешно реализирани проекти у нас и в чужбина.
Провелото се през октомври европейско изложение за индустриална автоматизация, машини и инструменти EMO Milano 2021 даде старт на постепидемичната ера в света на металообработката. В него взеха...
Провелото се през октомври европейско изложение за индустриална автоматизация, машини и инструменти EMO Milano 2021 даде старт на постепидемичната ера в света на металообработката. В него взеха участие компании от 91 държави. Международният форум посрещна над 60 000 посетители. „EMO Milano 2021 се превърна в арена за изява на иновативните производствени технологии и на световния лидер FANUC, като много от представените продукти отбелязаха и своя европейски дебют“, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България.
Събитието ще срещне високите технологии в областта на изкуствения интелект, роботиката, Индустрия 4.0, концепцията за умни градове и иновативните методи в образованието с бизнеса, науката, предприемачеството, местната власт и професионалните организации в региона.
Във втората част от поредицата „За нас FANUC е страст“, посветена на 40-годишнината на ФАНУК България, ще Ви срещнем с един забележителен българския инженер. Той е посветил тридесет години от професионалния си път на компанията и е сред специалистите у нас проправили пътя на автоматизацията в индустрията. За нас е чест и удоволствие да ви представим инж. Емил Цветков, който от много години ръководи сервизния отдел на FANUC за България, Гърция, Северна Македония, Албания и Кипър и изпълва със съдържание и смисъл политиката за „Service First“ на световния лидер в областта на автоматизацията. Господин Цветков говори за работата си с обич и отдаденост, вярва, че роботите, машините и изкуственият интелект ще помогнат на хората в тежкия, опасен и монотонен труд и ще ни дадат време за наука, изкуство и култура. А ние вярваме, че следващата генерация сервизни инженери на FANUC, които той е избрал и обучил, ще бъдат достойни негови наследници.
Днес всички говорим за роботи и автоматизация, сякаш съществуването им съпътства историята на хората от стотици години. И ни е трудно да повярваме колко близо до нас всъщност е било времето на изцяло ръчния труд. Но не това е повод за днешната ни статия, а една специална година в историята на ФАНУК България. Година, в която екипът на компанията празнува четиридесет години успешно присъствие у нас! И не само той! Защото четири десетилетия роботостроене, и то от зората на световното му развитие, е огромен успех и за всички онези инженери, техници и специалисти, които пишат историята на българската автоматизация и роботизация. Заедно с FANUC!
Роботизиран екзоскелет, летящи бионични животни, кафе машина „без пари“, робот, който отваря студени напитки и зарежда нови в хладилника – това бяха само част от супер атрактивните демонстрации,...
Изпълнителният директор на пловдивската фирма Bulltek, която произвежда детайли от метал и пластмаса, г-н Джанмарко Сантучи разкрива защо инвестира в оборудване на FANUC. Какви машини на утвърдения японски бранд работят в предприятието, за да подобрят ефективността на производството и каква е ролята на екипа на ФАНУК България за тяхната брзпроблемна интеграция и експлоатация, вижте във видеото!
На 29 септември т.г. сграда „Инкубатор“ на София Тех Парк ще се „оживи“ от роботи, а изкуственият интелект и автоматизацията ще бъдат тема на интригуващи лекции от водещи експерти. Поводът е третото издание на Robotics Strategy Forum, организиран от ПАРА.
Ръстът в продажбите на роботи, новите проекти за индустриална автоматизация и изкуствен интелект, световният недостиг на чипове и новият Алианс за акумулаторни батерии ще бъдат основен фокус на...
На 29 септември т.г. сграда „Инкубатор“ на София Тех Парк ще се „оживи“ от роботи, а изкуственият интелект и автоматизацията ще бъдат тема на интригуващи лекции от водещи експерти. Поводът е третото издание на Robotics Strategy Forum 2021, организиран от Професионална асоциация по роботика и автоматизация (ПАРА). В навечерието на събитието екипът ни се срещна с г-н Кристиян Михайлов, съосновател на ПАРА, за да научим повече за програмата на Robotics Strategy Forum 2021, както и да поговорим по някои любопитни и актуални теми, свързани с автоматизацията в индустрията и обучението по роботика.
ФАНУК България отново отбеляза впечатляващо присъствие по време на тазгодишното издание на MachTech & InnoTech. След година прекъсване заради ситуацията с коронавируса най-голямото изложение в машиностроителната индустрия у нас се завърна с присъствено издание, по време на което българското дружество на японския технологичен лидер FANUC показа своите най-нови разработки на своя щанд, а приложни възможности за практическата им интеграция в реални производствени задачи на изложбените площи на свои партньори. Ето и основни акценти от представянето на ФАНУК България през погледа на Инженер.bg.
Не е далеч времето назад, в което използването на роботи в различни индустриални отрасли и сфери се считаше за нещо екзотично. Днес вече почти всички компании, изграждайки основите на своя бизнес, се ориентират към внедряване на роботи. Устойчивото развитие е неразривно свързано с цифровите технологии, а новата постпандемична реалност налага ускоряване на автоматизацията чрез инвестиции в иновативни роботизирани решения във всички индустриални сегменти.
„Сhiavi in mano“ така италианците биха определили комплексната услуга на ФАНУК България: продажба, инсталиране, въвеждане в експлоатация и обслужване на машините. Машините и роботите на утвърдения...
Машините и роботите на утвърдения японски производител FANUC са незаменима част от производствената дейност на многобройни предприятия по целия свят, а техният брой неизменно расте и в България. Днес ще Ви срещнем с изпълнителния директор на пловдивската фирма Bulltek, която произвежда детайли от метал и пластмаса. От него научихме, че не би препоръчал FANUC на своите конкуренти, защото иска най-доброто само за своята компания. Какво още ни разказа Джанмарко Сантучи за партньорството с ФАНУК България и защо то е ключово в развитието на неговата компания, четете в следващите редове.
„Инженерната професия е преди всичко творческа и ще бъде все по-търсена“ Инж. Христо Гилищаров Иновативна лаборатория, оборудвана с робот FANUC, отвори врати в Технически университет – Габрово, а...
Иновативна лаборатория, оборудвана с робот FANUC, отвори врати в Технически университет – Габрово, а официалното ѝ откриване се проведе вчера, 14 юли 2021 г., в присъствието на редица официални гости, партньори и студенти в учебното заведение. Японският робот е дарение от ФАНУК България, а специален гост на събитието бе инж. Христо Гилищаров, управител на дружеството на японския технологичен лидер в България. Екип на Инженер.bg също присъства на церемонията, а днес ще Ви разкажем какво заявиха официалните лице за най-новите тенденции в образованието и Индустрия 4.0.
Появата на роботите доведе до нова ера в производствените технологии и промени из основи цели промишлени сектори. В „залата на славата“ на световната роботизация има запазено място за компанията, създала преди много години първия индустриален робот. Да, досетихте се, става дума за японския производител FANUC, който в момента има още един повод за гордост. От производствените линии на компанията в заводите ѝ в подножието на вулкана Фуджи, в близост до езерото Яманака, тържествено излезе робот № 750 000, който съвсем скоро ще се отправи към своето работно място в Европа.
Практическата насоченост на подготовката, която имат студентите по технически специалности у нас е сред най-важните предизвикателства пред съвременното инженерно образование. Тази тема неразривно е...
Практическата насоченост на подготовката, която имат студентите по технически специалности у нас е сред най-важните предизвикателства пред съвременното инженерно образование. Тази тема неразривно е свързана с ролята и възможностите на бизнеса за ефективна и пълноценна трансформация на академичното образование. Поредният успешен пример в тази насока е откритата през юни т.г. нова лаборатория с обучителна клетка с 3-осна CNC машина и индустриален робот FANUC LR Mate 200iD/4S в Технически университет – София, филиал Пловдив. Инициативата бе реализирана благодарение на утвърдената българска инженерингова и търговска фирма Бюро за Развитие Техника (БР Техника) и офиса в България на световния лидер в роботизацията FANUC.
Новата интерактивна услуга FANUC Assisted Reality (FAR), за която ДигиталнаИндустрия.bg вече информира, има за цел да осигури на клиентите на компанията възможно най-пълноценна сервизна услуга в...
Новата интерактивна услуга FANUC Assisted Reality (FAR), за която Инженер.bg вече информира, има за цел да осигури на клиентите на компанията възможно най-пълноценна сервизна услуга в настоящите условия на ограничения в пътуването и необходимостта от спазването на дистанция. „Ролф Урбан, мениджър „Бизнес развитие“ на направление „Обслужване на клиенти“ във FANUC Europe, даде специално интервю, в което обяснява как обработващата индустрия може да се възползва от дигиталната сервизна услуга FAR“, информираха за Инженер.bg от ФАНУК България.
Глобалният лидер в областта на нишковата електроерозийна обработка FANUC обяви пазарния дебют на най-новата серия α-CiC от продуктовата гама машини ROBOCUT. „Благодарение на редица нововъведения в...
Глобалният лидер в областта на нишковата електроерозийна обработка FANUC обяви пазарния дебют на най-новата серия α-CiC от продуктовата гама машини ROBOCUT. „Благодарение на редица нововъведения в полза на потребителите, ROBOCUT α-CiC се отличават с изцяло нова механична конструкция, компенсация на несъответствието в стъпката по цялата работна повърхност, значително опростяване на регулирането при обработка на наклонени повърхности и закалена работна маса, включена в стандартното изпълнение“, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България.
„Бъдещето е вече тук. Просто не е равномерно разпределено“. Думите на писателя фантаст Уилям Гибсън съдържат истината, в която всъщност няма нищо фантастично. Всички ние сме свидетели на бързото...
„Бъдещето е вече тук. Просто не е равномерно разпределено“. Думите на писателя фантаст Уилям Гибсън съдържат истината, в която всъщност няма нищо фантастично. Всички ние сме свидетели на бързото навлизане на технологиите, които са основата на икономическото развитие. За всяка икономика ключовият фактор при производството на продукти с висока добавена стойност е степента на автоматизация и роботизация. Затова и инж. Христо Гилищаров, управител на FANUC България, бе сред участниците в организираната от Investor.bg конференция „Tech of Tomorrow 2021“. Тя включва поредица от три онлайн издания, в които се анализира кои технологии вече се използват в различните индустрии и как това рефлектира върху бизнеса. Първото издание на конференцията, състояло се на 7 април, бе посветено на въпроса защо индустриалната автоматизация е важна и каква е ролята на образованието и подготовката на кадри като предпоставка за високотехнологично производство.
С пускането на европейския пазар на интерактивната услуга FANUC Assisted Reality (FAR) FANUC иска да подкрепи своите клиенти възможно най-пълноценно в сегашните условия на ограничения в пътуването и...
С пускането на европейския пазар на интерактивната услуга FANUC Assisted Reality (FAR) FANUC иска да подкрепи своите клиенти възможно най-пълноценно в сегашните условия на ограничения в пътуването и при необходимостта от спазването на дистанция. „Това приложение осигурява изключително интерактивно сътрудничество, което вече доказа своята ефективност вътрешно между сервизни техници на FANUC. Софтуерът може да бъде инсталиран на неограничен брой смартфони, таблети, смарт очила и компютри, а за използването на софтуера е необходимо само да притежавате потребителски лиценз“, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България.
От 30 март 2021 г. FANUC стартира поредица от уебинари с акцент върху автоматизацията на производството. Уебинарите ще се провеждат ежемесечно и ще засягат различни полезни, гъвкави и повишаващи безопасността функции на цифрово-програмни управления (ЦПУ) на FANUC. Примери за такива функции са QSSR (Quick and Simple Start Upof Robotization) за лесно свързване на роботи и машини, насоки при програмиране (диалогово програмиране) – G-Code Guidance, ProfiNet функционалност и функции като DCS Acceptance Test Assist Tool. „Машиностроители, специалисти по поддръжката, оператори на машини с ЦПУ и всички други заинтересовани от управленията на FANUC имат възможност да се присъединят към един или всички уебинари и да научат повече за настройката, конфигурацията и използването на ЦПУ функциите на FANUC“, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България.
EUROEDIL-HOLDING DOOEL е македонска компания, основана от управителя и генерален мениджър Ракип Рамаданоски през 2004 г., с централен офис в Скудрине, община Маврово-Ростуше. През 2015 г. структурата ѝ се разраства с нов офис в Скопие. Към момента в компанията работят 57 служители. В интервюто инж. Тони Димитриевски, ръководител на инструментален цех ОИТР Алатница към EUROEDIL-HOLDING, споделя своя дългогодишен опит от работата с машини FANUC и намеренията на компанията за обновяване на машинния парк с нови модели на японския технологичен лидер.
Автоматизацията на фабричното производство e една от най-устойчивите тенденции през последните десетилетия. Появата на колаборативните роботи, наричани още коботи, разкри нови вълнуващи възможности...
Автоматизацията на фабричното производство e една от най-устойчивите тенденции през последните десетилетия. Появата на колаборативните роботи, наричани още коботи, разкри нови вълнуващи възможности за автоматизация, тъй като позволи на хората и роботите да работят безопасно и ефективно рамо до рамо. През 2020 г. глобалният пазарен дял на коботите възлиза на милиарди евро, а тенденцията за значителен растеж през следващите няколко години се запазва. И докато роботите са в състояние да извършват все повече и повече действия, малкият и средният бизнес очакват инвестицията в тях да намалява.
Помните ли онзи трепет, който изпитвахме като деца в навечерието на Коледа, вперили поглед в дългоочакваните подаръци, скрити в празнични опаковки с лъскави панделки, които всеки момент ще отворим... Когато обаче подаръкът ни не е на една ръка разстояние, винаги е добра идея да имаме помощник, с който отварянето на подаръците бързо се превръща в детска игра. Именно в такава роля можем да видим колаборативния робот на FANUC – CRX-10iA/L в тазгодишното коледно видео на компанията.
Японският гигант в областта на автоматизацията и роботизацията FANUC стана партньор на автомобилната компания Volkswagen (VW) при всеобхватното навлизане на ориентирани към бъдещето задвижващи...
Японският гигант в областта на автоматизацията и роботизацията FANUC стана партньор на автомобилната компания Volkswagen (VW) при всеобхватното навлизане на ориентирани към бъдещето задвижващи технологии в нейните производствени мощности. „Съгласно подписания договор FANUC ще достави 1400 нови робота за заводите на VW в Емден, Германия, и Чатануга, САЩ. Те ще бъдат използвани на конвейерните линии за асемблиране на автомобилните купета и в производството на батерии“, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България.
Компанията FANUC разработва и произвежда една от най-широките гами от роботи в света, с които може да удовлетвори изискванията на всеки индустриален отрасъл и приложение. Роботите са ключов...
Компанията FANUC разработва и произвежда една от най-широките гами от роботи в света, с които може да удовлетвори изискванията на всеки индустриален отрасъл и приложение. Роботите са ключов стандартен компонент с гъвкави опции, които им позволяват да се адаптират към спецификите на приложението, да бъдат интегрирани и да осигурят оптимално решение, дори във взискателни проекти за автоматизация. „Изцяло новата серия делта роботи DR-3iB на FANUC е специално проектирана за постигане на максимално висока скорост и гъвкавост в решения за манипулиране и опаковане, докато R-2000iD/100FH намира приложение при изпълнението на голям брой трудоемки задачи, свързани с манипулиране на детайли в почти всички отрасли“, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България.
Инж. Христо Гилищаров, управител на ФАНУК България: „Необходимо е да се изпрати позитивно послание към индустрията относно възможностите за роботизация у нас.“ ФАНУК България показа най-новия модел...
ФАНУК България показа най-новия модел от гамата колаборативни роботи на световния технологичен гигант FANUC по време на второто издание на Robotics Strategy Forum. Събитието бе първото присъствено за българското дружество след карантината, предизвикана от разпространението на COVID-19, а новият CRX-10iA се превърна в истинска „звезда“ и събра върху себе си светлините на прожекторите.
Колаборативни роботи, хотелски роботизиран асистент, крачещ робот, умна фабрика и най-новите софтуерни разработки в областта на автоматизацията на производството. Всичко това и още технологични...
Колаборативни роботи, хотелски роботизиран асистент, крачещ робот, умна фабрика и най-новите софтуерни разработки в областта на автоматизацията на производството. Всичко това и още технологични решения за всеки бизнес представи второто издание на Robotics Strategy Forum 2020, чийто организатор е Професионална асоциация по роботика и автоматизация (PARA). Събитието се проведе на 22-ри октомври 2020 г. в сграда „Инкубатор“ на София Тех Парк, а хибридният му формат позволи то да бъде достъпно за всеки с интерес към роботизацията. Инженер.БГ бе основен медиен партньор и участник във форума, а днес ще Ви разкажем за интересните акценти от него…
„На 22 октомври 2020 г. ще се проведе хибридният форум Robotics Strategy Forum 2020. В сграда „Инкубатор“ на София Тех Парк от 9:00 до 17:00 ч. ще бъде обособена специална експо зона, а лекционната програма ще се излъчва онлайн“, съобщиха организаторите.
„Съвсем скоро ще се проведе петото издание на Годишния бизнес форум „Industry 4.0“. Mотото на събитието за 2020 г. е „Възстановяване чрез трансформация“. Събитието ще обедини представители на...
„Съвсем скоро ще се проведе петото издание на Годишния бизнес форум „Industry 4.0“. Mотото на събитието за 2020 г. е „Възстановяване чрез трансформация“. Събитието ще обедини представители на бизнеса, институциите и индустриални лидери и ще акцентира върху най-добрите практики и опита от дигиталната трансформация в индустрията на Европа. Като част от събитието, на 8 октомври 2020 г. от 15:30 ч. ще се състои онлайн дискусия на тема „Дигитализация и иновации за бъдещето на индустрията“, информираха за Инженер.bg от фирма ФАНУК България, която е сред участниците във форума.
Уебинарът на тема „Предимства на напълно електрическата шприц машина FANUC ROBOSHOT“, който ФАНУК България ще проведе на 24 септември т.г. от 11:00 до 12:00 часа, има за цел да разшири...
Уебинарът на тема „Предимства на напълно електрическата шприц машина FANUC ROBOSHOT“, който ФАНУК България ще проведе на 24 септември т.г. от 11:00 до 12:00 часа, има за цел да разшири професионалните познания на специалистите от бранша по отношение на възможностите на прецизната технология на електрическите машини за шприцване с ЦПУ. „Семинарът е напълно безплатен, като единственото условие е предварителна регистрация на участниците. Ще се радваме да посрещнем виртуално всички, които имат професионален интерес към високопрецизната технология с ЦПУ на електрическите шприц машини FANUC ROBOSHOT“, информираха за Инженер.bg от ФАНУК България.
FANUC прибави трети модел към разширяващата се продуктова линия от SCARA роботи – новия SR-12iA. „Най-големият засега SCARA робот на компанията е с полезна товароносимост до 12 kg, най-високата за...
FANUC прибави трети модел към разширяващата се продуктова линия от SCARA роботи – новия SR-12iA. „Най-големият засега SCARA робот на компанията е с полезна товароносимост до 12 kg, най-високата за цялата гама. В комбинация с инерция на китката от 0.30 kgm2 и малко заемано пространство, моделът отваря нови възможности при асемблиране и опаковане“, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България, дъщерно дружество на световния лидер в роботизацията FANUC.
На 24 септември т.г. ФАНУК България ще бъде домакин на уебинар на тема „Предимства на напълно електрическата шприц машина FANUC ROBOSHOT“. Събитието ще се проведе от 11:00 до 12:00 часа и ще бъде...
На 24 септември т.г. ФАНУК България ще бъде домакин на уебинар на тема „Предимства на напълно електрическата шприц машина FANUC ROBOSHOT“. Събитието ще се проведе от 11:00 до 12:00 часа и ще бъде безплатно за всеки с професионални интереси по темата. „Уебинарът ще предостави възможност на специалистите да обогатят своите професионални познания и да научат повече за възможностите на прецизната технология на електрическите машини за шприцване с ЦПУ“, информираха за Инженер.bg от ФАНУК България.
Японският пионер в индустриалната роботизация добави два нови модела към обширното си портфолио. „Новият универсален робот M-10iD/16S е най-компактният от серията M-10iD. Той съчетава най-добрите характеристики на двата си предшественика – M-10iA/10MS и M-10iA/12S. Еквивалентният модел ARC Mate 100iD/16S е промишлен робот за електродъгова заварка от ново поколение, който осигурява изключителна прецизност на заваръчните операции“, съобщиха от ФАНУК България.
A-ware Food Group е специализирана в технологичните процеси по зреене, разфасоване, опаковане, съхранение и транспортиране на сирена и други хранителни продукти при контролирани санитарни условия. „За оптимизиране на процесите по вземане на хранителните продукти и опаковането им в производствените мощности в Зееволде, Нидерландия, компанията взема решение да използва роботи в процеса на пакетиране и палетизиране на разфасованото сирене“, разказаха от ФАНУК България.
FANUC обяви пазарния дебют на най-новата си серия ЦПУ системи 30i-B Plus, която е подобрена в посока постигане на висока скорост, изключително висока прецизност и висококачествена обработка. „Новите ЦПУ управления 30i-B Plus комбинират в себе си усъвършенстван интегриран хардуер и над 250 софтуерни функции. Те използват най-новите технологии за управление на FANUC, чрез които се постига максимална ефективност“, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България.
Преди много години японската компания FANUC, създала първия индустриален робот в света, е имала производствена база в България. Днес българското дъщерно дружество на компанията отговаря за развитието на бизнеса ѝ на Балканите, а неговият управител инж. Христо Гилищаров мечтае за деня, в който у нас отново ще се произвеждат индустриални роботи. Но каква е била неговата детска мечта и как колоезденето може да донесе наслада от истинско техническо съвършенство, ще прочетете днес.
„Философията на японския гигант в областта на автоматизацията FANUC се основава на огромно уважение и отдаденост към потребителите. В тези трудни времена, през които минава светът, мисията на компанията е да подкрепи своите клиенти в усилията им за по-ефективна работа и увеличаване на производителността. Затова FANUC удължава периода на безплатното пробно използване на CNC Guide и ROBOGUIDE до 30 септември 2020 г.“, съобщиха от ФАНУК България.
През последните месеци все повече медицински специалисти са заети със създаване и изпълнение на процедури за тестване наличието на коронавирус. Немската компания BoKa Automatisierung разработи ново решение за изследване, при което между изследвания човек и медицинския персонал няма контакт. Прототипът използва видеосистема и робот на FANUC, за да провежда безконтактно тестване и да съхранява пробите.
Продукция с по-ниска себестойност, постоянно високо качество, повишена ефективност и прогнозируеми срокове за изпълнение – към това се стреми индустрията днес. Тези цели важат с особена сила за хранително-вкусовата промишленост (ХВП). Ето защо към опаковъчните си линии за ХВП специалистите от фирма INTRAMA интегрират индустриални роботи на FANUC. Така роботизираните им решения за ХВП комбинират висока производителност, понижени разходи и отсъствие на ръчно обработване.
FANUC Europe, която вече има значителен дял в европейския пазар на роботи, CNC контролери и машинно оборудване и предлага в Европа своите енергийно ефективни изцяло електрически машини за леене под...
FANUC Europe, която вече има значителен дял в европейския пазар на роботи, CNC контролери и машинно оборудване и предлага в Европа своите енергийно ефективни машини за леене под налягане Roboshot, има стратегическата цел да разшири позициите си чрез инвестиции в ноу-хау и сервизни услуги. „Господин Шиничи Танзава, президент и изпълнителен директор на FANUC Europe, споделя амбициозните планове на компанията и нейните най-нови бизнес модели“, информираха от ФАНУК България.
През изминалите дни един от световните лидери в разработката и производството на роботи и роботизирани системи – японската компания FANUC, предприе редица мерки с цел да осигури непрекъсната работа и възможно най-доброто обслужване на своите клиенти. „Нашата основна цел е да продължим да работим при стриктно спазване на мерките за опазване здравето както на нашите служители, така и здравето на нашите клиенти“, заявиха за Инженер.bg от офиса на ФАНУК България.
Лидерът в производството на индустриални роботи FANUC и немският автомобилен гигант BMW подписаха рамково споразумение за доставката на 3500 робота за новите производствени линии и заводи на компанията. Роботите на FANUC ще бъдат внедрени в производството на актуални и бъдещи модели BMW. Първите роботи бяха инсталирани в края на 2019 г., а останалите ще бъдат използвани в производствените мощности на BMW Group както в Германия, така и в други страни по света.
Недостигът на квалифицирана работна ръка, конкуренцията в цените и стремежът към увеличена гъвкавост на производството създават нови предизвикателства пред всички промишлени отрасли. По време на...
Недостигът на квалифицирана работна ръка, конкуренцията в цените и стремежът към увеличена гъвкавост на производството създават нови предизвикателства пред всички промишлени отрасли. По време на най-голямото търговско изложение за роботика iREX в Токио, световният лидер в производството на индустриални роботи и решения за автоматизация FANUC представи своите решения за фабриката на бъдещето, както и много технологични иновации.
Световният лидер в роботизацията, японската компания FANUC, разшири своето портфолио роботи с два нови модела – M-10iD/8L и M-20iD/12L. „ Моделът M-10iD/8L е с полезен товар от 8 kg, а M-20iD/12L – съответно 12 kg. Отличават се с изключително бърза и прецизна работа, осигурявайки максимална производителност“, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България. Какви са характерните технически спецификации на новите модели, вижте в следващите редове.
С почетни отличия, признание от световно ниво, иновативни разработки и силен емоционален заряд изпраща 2019 г. една от най-утвърдените машиностроителни компании у нас РАИС. И тази година дружеството взе участие в международния форум ЕМО Хановер, където не само представи решения от новата си продуктова линия Advance Line, но и бе лично удостоено с визитата на президента и главен изпълнителен директор на FANUC, Япония – д-р Йошихару Инаба.
Новият софтуер iRProgrammer на FANUC, световен лидер в индустриалната автоматизация, е разработен с цел да улесни настройката и програмирането на роботи. „Този софтуер може да работи както на...
Новият софтуер iRProgrammer на FANUC, световен лидер в индустриалната автоматизация, е разработен с цел да улесни настройката и програмирането на роботи. Този софтуер може да работи както на конвенционални компютри и лаптопи, така и на смарт устройства като таблети или смартфони. Той се характеризира с интерфейс, който предлага интуитивно опериране. Този тип програмиране може да се използва за всички роботи на FANUC.
Четвъртата индустриална революция, носеща със себе си нови технологични възможности, умни машини и свързани решения и услуги, продължава умело да си проправя път и на българския пазар. Но как това би...
Четвъртата индустриална революция, носеща със себе си нови технологични възможности, умни машини и свързани решения и услуги, продължава умело да си проправя път и на българския пазар. Но как това би повлияло на работната сила у нас и чувстват ли се застрашени по-нискоквалифицираните служители? Готова ли е наистина България да посрещне Индустрия 4.0 и какви са нагласите на българския индустриалец? Отговор на тези въпроси, в ексклузивно интервю за Инженер.bg, потърсихме с инж. Гилищаров.
Инженер.bg вече ви представи ексклузивно интервю с управителя на фирма ИНХОМ-98 – инж. Ваньо Палазов, в което той разказа за оборудването с марка FANUC, внедрено в предприятието, както и каква роля имат сервизните услуги на ФАНУК България за едно непрекъснато, 24-часово производство. А сега сме готови да ви покажем всичко това нагледно! Благодарение на ФАНУК България, можете да видите как се произвеждат прецизните форми за стъкларската промишленост с машини на FANUC.
Новите напълно електрически шприцмашини ROBOSHOT са отговорът на японския гигант в областта на роботиката FANUC на нуждите на пазара по отношение на ориентираните към бъдещето технологии за леене под...
Новите напълно електрически шприцмашини ROBOSHOT са отговорът на японския гигант в областта на роботиката FANUC на нуждите на пазара по отношение на ориентираните към бъдещето технологии за леене под налягане. „По време на изложението K-Show 2019 в Дюселдорф нашата компания ще има няколко премиери на нови продукти от портфолиото ни, които посетителите на изложението ще могат да видят на щанда на FANUC А 60 в зала 14“, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България.
За нас, в Инженер.bg, винаги е чест, когато получаваме възможността да се докоснем до реалния производствен процес, особено ако той се реализира успешно в българско предприятие. Благодарение на ФАНУК България, екипът ни имаше удоволствието да прекара един цял работен ден в българската компания ИНХОМ-98. От нейния собственик и управител инж. Ваньо Палазов научихме как се постига конкурентна продукция и защо сервизните услуги за оборудването са от водещо значение.
Световният лидер в индустриалната автоматизация и роботизацията FANUC и глобалната организация WorldSkills, насърчаваща развитието на професионалните и технически умения и компетенции, ще си партнират в изпълнението на проект, подкрепящ младите специалисти в оживяването на роботи. Тази година двамата партньори ще бъдат домакин на международно състезание за системни интегратори на роботизирани решения, което ще се проведе в Казан, Русия, информираха за Инженер.bg от ФАНУК България.
Японският пионер в производството на роботи FANUC е инсталирал повече от 590 000 промишлени робота по целия свят. На многофункционалните машини се възлагат важни задачи в производствените процеси. „По време на мащабния технически форум EMO 2019 FANUC ще демонстрира на своя щанд – A50 в зала 9 — многобройни практически приложения като обработка на детайли, зареждане и разтоварване на детайли, както и почистване на заусенъци“, информираха от ФАНУК България.
In Macedonian Д-р Йошихару Инаба е главен изпълнителен директор на японската компания FANUC, световен лидер в областта на роботизацията и автоматизацията. „Наскоро д-р Инаба даде интервю за немското...
РАИС отново обедини българските машиностроители, за да обсъдят заедно въпросите на дигитализацията като основа за Индустрия 4.0. На 12 юни 2019 г., в новата база на компанията в Пазарджик се проведе работна среща на фирми от Българска браншова камара – машиностроене (ББКМ), по време на която бяха представени и дискутирани най-актуалните решения за сектора, свързани с дигиталните близнаци, интернет на нещата, дигитализацията и роботизацията на производствените процеси. Инженер.bg има удоволствието да отрази за вас основните акценти от това ключово за бранша събитие.
Инж. Христо Гилищаров е завършил Технически университет – София и притежава магистърска степен по „Бизнес администрация“ от City University of Seattle. От 2014 г. той е управител на ФАНУК България, като отговаря също и за бизнес развитието на компанията в Гърция, Северна Македония, Кипър и Албания. Предлагаме ви коментарен материал на инж. Гилищаров за Инженер.bg, който обобщава интервюто му за предаването „Бизнес среща“ по Bloomberg TV Bulgaria с водещ г-жа Таня Кръстева.
Традиционно впечатляващо, присъствието на ФАНУК България на международния технически форум MachTech & InnoTech през тази година се разпростря широко извън границите на собствената им изложбена площ. Роботи на японския производител присъстваха на щандовете на редица партньорски компании на ФАНУК, като по този начин направиха възможни иновативни решения в машиностроенето, които привлякоха стотици гости от различни сектори на промишлеността.
По време на изложението Hannover Messe 2019, световният лидер в решенията за автоматизация и роботизация FANUC демонстрира голямото си разнообразие от роботизирани технологии, както и интегрирането...
По време на изложението Hannover Messe 2019, световният лидер в решенията за автоматизация и роботизация FANUC демонстрира голямото си разнообразие от роботизирани технологии, както и интегрирането им във всички производствени области чрез IoT платформа. Сред акцентите на щанда на FANUC бяха и колаборативните роботи. „Новият модел FANUC, CR-14iA/L, имаше своята европейска премиера на Hannover Messe“, съобщиха от ФАНУК България.
На 15-ти април 2019 г. за единадесета поредна година Интер Експо Център – София отвори врати за международното индустриално изложение MachTech & InnoTech Expo. Най-мащабното издание досега ще даде среща на над 190 компании и хиляди гости. Инженер.БГ е сред основните медийни партньори на събитието, а също и традиционен участник в него. Гореща информация, директно от събитието, следете на специалната ни страница в Инженер.bg, посветена на изложението.
От 15 до 18 април 2019 г. в Интер Експо Център – София ще се проведе мащабното международно изложение за машини и технологии MachTech & InnoTech Expo. Участие в него, с богато разнообразие от нови и доказани роботизирани решения, ще вземе и утвърденият лидер в индустриалната автоматизация и роботизацията FANUC. Българският офис на фирмата ще разположи своите продукти в зала 4 на щанд С3, както и на изложбените площи на част от партньорите им в България.
Здравейте, колеги! През изминалата седмица ви информирахме за редица новости в бизнеса у нас и на Балканите, както и в академичния свят. Част от тях са ръста на инвестиции в „Тракия икономическа зона", плановете на Булгартрансгаз за изграждане на нов газопровод, провеждането на кариерни и академични събития и мн. др. Още от акцентите в областта на инвестициите, човешките ресурси и образованието можете да научите от традиционния ни седмичен обзор „Борса.bg: За бизнеса от изминалата седмица в 60 секунди“.
На 4 април 2019 г. в бизнес центъра Capital Fort ще се проведе част от поредицата дискусии Tech of Tomorrow, посветена на технологиите и начина, по който те влияят на бизнеса, информираха от ФАНУК България, чийто управител ще е сред лекторите.
In Macedonian Японската компания FANUC, водещ световен производител на комплексни решения за индустриална автоматизация, разшири продуктовата си гама с два нови робота: M-20iD/25 за манипулиране и...
Какво се случва, когато се повреди машина в завод на международен производител на автомобилни компоненти? Каква е ролята на сервизния инженер и доколко неговата работа оказва влияние върху цялостния производствен процес? Коментар по темата пред Инженер.bg направи инж. Тодор Буров, ръководител на отдел „Поддръжка“ в Магна Пауъртрейн Пловдив. Три машини Robodrill D21LiA5 на FANUC са сред най-новите инвестиции в производствено оборудване на завода.
Какви са тайните на ефективната работа в един отдел по техническа поддръжка в завод на международно признат производител? Какво се крие зад качественото оборудване и високата производителност? Отговор на тези въпроси за Инженер.bg даде инж. Тодор Буров, ръководител на отдел „Поддръжка“ в Магна Пауъртрейн Пловдив. От 2012 г. в завода се използват три машини Robodrill D21LiA5 на световноутвърдения производител FANUC.
In Macedonian FANUC е сред световните „двигатели“ в областта на индустриалната автоматизация, компания, която е инсталирала повече от 550 000 робота, 4 милиона CNC контролера и 19 милиона...
FANUC е сред световните „двигатели“ в областта на индустриалната автоматизация, компания, която е инсталирала повече от 550 000 робота в почти всяка точка на земното кълбо. „Нивото на индустриална автоматизация все още не е еднакво в различните европейски държави. Но страните от Източна Европа са все по-близо до технологичното равнище на Запада, като най-забележителната тенденция е навлизането на колаборативните роботи“, информираха за Инженер.bg от ФАНУК България.
Роботите SCARA на FANUC, глобален лидер в областта на роботизацията, са предпочитан избор за предприятия, в които се извършва роботизиран монтаж на неголеми изделия. Името на серията е абревиатура от...
Роботите SCARA на глобалния лидер в областта на роботизацията FANUC са предпочитан избор за предприятия, в които се извършва роботизиран монтаж на неголеми изделия. Уникалната конфигурация на SCARA е проектирана за различни операции по поставяне и вземане на материали. „Роботите SCARA с основание могат да се разглеждат като следващо техническо ниво по отношение на скорост и прецизност. Те представляват оптимално решение за операции по вдигане и преместване, монтаж, инспекция и опаковане“, информираха от ФАНУК България.
Изискванията към заваръчните процеси непрекъснато се увеличават и едно от решенията, обединяващо високото качество и високата повторяемост на процеса, е роботизираното заваряване. Използването на...
Изискванията към заваръчните процеси непрекъснато се увеличават и едно от решенията, обединяващо високото качество и високата повторяемост на процеса, е роботизираното заваряване. Използването на промишлени роботи позволява постигането на висока гъвкавост при процеса на точково и електродъгово заваряване. В тази връзка лидерът в индустриалната автоматизация и роботизацията FANUC предлага на своите клиенти високоефективна роботизирана клетка за заваряване.
По време на изложението Fakuma 2018, което ще се проведе от 16 до 20 октомври във Фридрихсхафен, Германия, световният лидер в индустриалната автоматизация FANUC ще демонстрира няколко изцяло...
По време на изложението Fakuma 2018, което ще се проведе от 16 до 20 октомври във Фридрихсхафен, Германия, световният лидер в индустриалната автоматизация FANUC ще демонстрира няколко изцяло електрически шприц машини, като основен акцент ще бъде поставен върху новата α-S450iA. „Последните разработки доведоха до създаването на машина със сила на затваряне 4500 kN, която се очаква на пазара от дълго време“, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България.
Възникват чести повреди, аварии и проблеми с оборудването във вашия завод? Не изхвърляйте старите си машини, когато можете да им вдъхнете нов живот в Европейския ремонтен център на технологичния лидер FANUC! „Модерният сервиз на компанията се намира в Люксембург и ви предоставя оптимални възможности за удължаване живота на вашата машина, благодарение на опита, диагностичните инструменти и 100% оригиналните части на производителя“, обявиха за Инженер.bg от ФАНУК България.
До съвсем скоро хората и индустриалните роботи в заводите бяха принудени да работят на безопасно разстояние едни от други. Те бяха ограничени в отделни клетки или държани зад реални или виртуални...
Лидерът в индустриалната автоматизация FANUC непрекъснато разширява своята гама от колаборативни роботи за съвместна работа между човек и машина. На изложението Automatica в Мюнхен през юни тази...
Лидерът в индустриалната автоматизация FANUC непрекъснато разширява своята гама от колаборативни роботи за съвместна работа между човек и машина. На изложението Automatica в Мюнхен през юни тази година, компанията представи за първи път робот CR-15iA с товароподемност 15 kg. „Петият модел в серията колаборативни роботи попълва празнината между по-малките модели CR-4iA/CR-7iA и големия CR-35iA”, съобщиха за Инженер.bg от ФАНУК България.
Здравейте, колеги! През изминалата седмица ви информирахме за новостите в академичния свят и бизнеса у нас и на Балканите. Част от тях включват изграждането на нови предприятия и разнообразни възможности за обучение и реализация на студентите във водещи компании в България. Повече актуални новини за индустрията, образованието и човешките ресурси можете да прочетете на www.борса.bg. Време е да ви оставим с новинарския ни обзор „За бизнеса от изминалата седмица в 60 секунди”.
ФАНУК България, дъщерна фирма световен лидер в областта на индустриалната автоматизация и роботизацията на FANUC Europe Corp., предлага ненадминато разнообразие от курсове в своята учебна академия, съобщиха за Борса.bg от фирмата. От фирмата отдават голямо значение на обучението и като се има предвид бъдещите перспективи пред промишлеността е открит учебен център – академията на FANUC. Комплексната учебна програма по роботика е разработена специално за курсисти – студенти, програмисти, конструктори на машинни инструменти, машинин оператори и др., позволявайки на младите хора да придобият значим опит в програмирането и управлението на най-съвременните промишлени роботи.
В ера, в която роботите играят все по-голяма роля в промишленото производство, пък и в ежедневието ни, ще ви предложим разговор с лицето у нас на компанията, лидер в индустриалната роботизация в...
В ера, в която роботите играят все по-голяма роля в промишленото производство, пък и в ежедневието ни, ще ви предложим разговор с лицето у нас на компанията-лидер в индустриалната роботизация в световен мащаб. Инж. Христо Гилищаров, управител на ФАНУК България, коментира тенденциите в производството на роботи и мястото на FANUC в българската индустриална история и настояще. В следващите редове ще разберете повече за това как се правят индустриални роботи в Япония.
Във връзка с откриването на новата производствена база на фирма РАИС на 17 май 2018 г., на мястото на събитието в гр. Пазарджик пристигна петчленна делегация от FANUC Corp. – Япония. Тя бе водена от Председателя и главен изпълнителен директор на компанията – д-р Й. Инаба, придружаван от г-н Кочари, изпълнителен вицепрезидент на FANUC Corp., г-н Танзава, президент и CEO на FANUC Europe, г-н Харада, вицепрезидент на FANUC Europe, както и г-н Сасуга.
TESY е най-големият български и водещ европейки производител на електрически бойлери, бойлери с индиректно нагряване и отоплителни уреди за дома. За своята производствена база в гр. Шумен компанията изгражда иновативно, високоефективно и екологично производство и на пластмасови детайли, благодарение на инвестиция в две шприц машини FANUC ROBOSHOT. Повече за амбициозния проект пред екипа на Инженер.bg разказаха от ФАНУК България и TESY.
Два нови продукта от световния лидер в производството на промишлени роботи - FANUC, излизат на пазара. M-10iD/10L с дълго рамо е новият член в семейството на моделите с универсално предназначение, а...
37-години присъствие в България отпразнува FANUC в рамките на тазгодишното си участие на международното специализирано изложение MachTech & Innotech, което се проведе от 26 до 29 март в София. Българското дружество е дъщерно на световния лидер в роботизацията FANUC и ознаменува годишнината от откриването на собствен офис у нас със стилен коктейл, презентация на първото корпоративно видео за проект на компанията, реализиран в страната, и впечатляваща изява в изложбена зала 4 на ИЕЦ.
MashTech & InnoTech 2018 започна! София отново е арена на най-иновативните технологии, а залите на Интер Експо Център са препълнени с последно поколение машини и оборудване. В унисон с последните тенденции и концепцията на Индустрия 4.0, редица доказани компании показват новите си разработки. В първия ден на изложението вниманието ни привлякоха Бимекс Лимитид, Гюринг-България, Лазатек, Фанук България, РАИС, Солид фил и СпейсКАД.
Жълтият свят на FANUC отново ще придаде иновативност на международното техническо изложение MachTech & InnoTech Expo. Тази година форумът ще се проведе от 26 до 29 март в Интер Експо Център, а високотехнологичната компания ще представи най-новите си разработки. „Ще демонстрираме колаборативния робот CR-7iA, както и обработващия център ROBODRILL α-D21MiA5. Заповядайте на щанд C3, зала 4, за да се докоснете до уникалния свят на роботиката“, съобщиха от ФАНУК България.
Автомобилната индустрия е бизнес с нисък марж и голям обем, тясно обвързан с производителността и поради тази причина представляващ естествена среда за промишлените роботи. „По време на изложението Fabtech 2017 бе показан R1000iA – новият 7-осов робот на FANUC, предназначен да замени 6-осовите релсови или портални роботи, освобождавайки по този начин подовото пространство за други операции“, коментираха за Инженер.bg от ФАНУК България.
По своята същност машинното обучение (machine learning) изследва конструкцията на алгоритмите и се учи от тях да прави прогнози по данните чрез изграждане на модели на базата на входната информация....
Японската компания FANUC, световен лидер в производството на промишлени роботи, представя следващото поколение на доказаната серия роботи M-10iA. „Новият модел M-10iD/12 е първият от новата серия M-10iD – наследник на добре познатия и утвърден негов предшественик M-10iA/12. Той се характеризира с висока скорост на осите и най-добрата точност в своя клас. Доставките на новия робот ще започнат поетапно през 2018 г., за да улеснят потребителите в плавното преминаване към това ново поколение роботи“, съобщиха за Инженер.bg от Фанук България.
Една от най-новите разработки на FANUC във връзка с Industry 4.0 е облачно базираната отворена платформа FIELD (FANUC Intelligent Edge Link and Drive System), която е предназначена за анализ и самообучение на машини и роботи в произволни производствени условия. Със системата FIELD компанията презентира технологии, използвани в продуктовата гама на FANUC за автоматизация на производството и в съответствие с концепциите за индустриалния интернет на нещата (IIoT) и Индустрия 4.0.
Фанук България, водеща компания в сферата на индустриалната автоматизация и роботизацията, бе домакин на среща със студенти от специалност „Автоматизация на производството“ на Технически университет – София. На нея дружеството подробно запозна бъдещите инженери със своята история и дейност. Събитието се проведе в офиса на Фанук в столицата, в който младежите с интерес и възхита попиваха всяка дума на висококвалифицираните и доказани специалисти от фирмата.
Скъпи читатели, живеем в преломни от гледна точка на установените методи и начини на производство времена. Разработките на изкуствения интелект, роботизацията, IoT и съвременните представи за фабриката на бъдещето преобръщат с главата надолу затвърждавани с години практики и проправят пътя към техниката на бъдещето. Затова и Инженер.bg съвсем скоро ще стартира своя нов проект: ДигиталнаИндустрия.bg. Вървейки с бързи крачки към него, с настоящата статия ще ви разкажем повече за една от компаниите-еталони в световното развитие – Fanuc.
Световният лидер в областта на индустриалната автоматизация и роботизацията Fanuc ще вземе участие в тазгодишното издание на форума за развитие и обмен на идеи в областта на роботиката Робо Лига България. Събитието ще се проведе на 25 ноември в Интер Експо Център и ще заложи на интересна и развлекателна програма. Еднодневният маратон ще обедини Национално състезание с роботи, демонстрации на иновативни роботизирани решения, работилници и презентации на тема „Роботика“.
На изложението EMO 2017, което се проведе от 18 до 23 септември в Хановер, Fanuc представи най-новия си робот, разработен специално за измиване в промишлени условия. „Роботът R-2000iC/210WE е нов модел от серията R-2000iC, с усъвършенствана механична конструкция, който е предназначен за автомобилната индустрия, свързаните с нея доставчици, Tier 1 и други приложения, при които технологичният процес включва измиване“, съобщиха за Инженер.bg от Фанук България.
Компактният интелигентен миниробот LR Mate 200iD/4S на Fanuc, който е инсталиран с обучителни цели в най-новата и модерна лаборатория на Технически университет – Габрово, е вече с нови програмни възможности, съобщиха за Инженер.bg от Фанук България. Техническата лаборатория към катедра „Автоматика, информационна и управляваща техника” (АИУТ) е важна крачка от стратегията, амбициите и целите на ТУ-Габрово да предложи още по-качествено обучение на своите възпитаници.
Българският производител на пожароизвестителна техника УниПОС избра висококачествените продуктови решения и надеждни услуги на фирма Кимекс при изпълнението на проект за автоматизация на производствения си процес. „Кимекс ООД проектира, достави, инсталира, програмира и пусна в експлоатация специализирана линия за роботизирано сглобяване на пожароизвестителни датчици за УниПОС – Плевен. Роботите са на световнодоказания производител Fanuc“, информираха за Инженер.bg от Кимекс.
Един от най-големите заводи на територията на България – на компанията Octa Light, вече е превърнат в истински шедьовър на автоматизацията. В него вече цялостната дейност по асемблирането на светодиодите се извършва с помощта на множество индустриални роботи Fanuc. Изпълнител на проекта е фирма Трейд Майстер, която близо 2 години работи по проекта и успява да постигне забележителни резултати, съобщиха за Инженер.bg от Фанук България.
Технически университет-Габрово откри най-новата си лаборатория към катедра „Автоматика, информационна и управляваща техника” (АИУТ), в която студентите ще могат да се обучават върху индустриален робот, предоставен от японския пазарен лидер Fanuc. „Искам да благодаря за доверието, което Технически университет-Габрово ни оказа. Това е едно от най-активните висши учебни заведения у нас”, заяви инж. Христо Гилищаров, управител на Фанук България, по време на официалната церемония.
Фанук България взе участие в тазгодишното изложение MachTech, като освен щанда в зала 4, гостите имаха възможност да посетят и презентация, посветена на дейността на компанията. Събитието се състоя на 6 април, а сред гостите бе и екипът на Инженер.bg. Презентатор бе инж. Валентин Тенев от Фанук България, който разказа за историята, производството и стратегията за развитие на японския концерн. Любопитни за аудиторията бяха и фактите, свързани с българското дружество.
Fanuc, глобален лидер в областта на роботизацията, отбеляза поредно успешно участие в международния машиностроителен форум МашТех 2017, който се състоя в периода от 4 до 7 април в столичния Интер Експо Център. В рамките на събитието Фанук България запозна техническите специалисти с историята, дейността, постиженията и последните новости на японския производител както на фирмения щанд на компанията, така и под формата на семинар в един от изложбените дни.
Тазгодишното издание на утвърдените у нас форуми MachTech&InnoTech и Вода София, провели се миналата седмица в Интер Експо Център, премина под знака на успешното представяне на множество български и чуждестранни компании от машиностроителния сектор, автоматизацията и водния сектор. Началото на изложенията, изцяло медийно подкрепени от Инженер.bg, бе поставено на 4 април 2017 г. в присъствието на водещи фигури като Теодор Седларски, Ирина Костова и др.
Заваръчен робот, модел AM100iC/7L-30B, на световния лидер в индустриалната роботизация Fanuc работи в производствената база на утвърдената българска компания Старт Инженеринг в София. Доставката и интеграцията на робота са извършени от водещия системен интегратор на висoкокачествена заваръчна и металообработваща техника и системи – фирма Кимекс. От Кимекс и Фанук България разказаха пред Инженер.bg повече за проекта и спецификите на индустриалния робот.
Фабрика на бъдещето представя изложението MachTech&InnoTech Expo 2017, което ще се състои между 4 и 7 април в Интер Експо Център София. „Съвременните софтуерни приложения подобряват производствения процес, 3D принтирането превръща бързо новите идеи в готови продукти, роботите трансформират облика на индустрията с динамични темпове. На всичко това ще станат свидетели гостите на събитието“, споделиха домакините за Инженер.bg.
През 1996 г. на Freixent, един от водещите испански винопроизводители, хрумва смелата за тогавашното време идея да автоматизира с помощта на промишлени роботи производствения си процес, включващ бутилиране, съхранение, палетизиране и пакетиране на готовата продукция. „Там, където другите производители на роботи виждаха само трудности, Fanuc подкрепи проекта и видя новите възможности, които се откриваха пред този бранш“, разказаха за Инженер.bg от Фанук България.
В индустрия за милиарди долари дори секундите могат да струват скъпо. Когато водещият световен производител на части за автомобилната индустрия Delphi решава да подготви завода си в град Вандалия, САЩ, за бъдещите бизнес предизвикателства е взето решение, че е необходима напълно автоматизирана система за изваждане на готовите части от пресформите. И решението идва от Fanuc! Научете как световният лидер в автоматизацията помага на завода на Delphi да изпълни производствените си цели.
Здравейте, приятели! Отново е ред на традиционната ни рубрика „За бизнеса от изминалата седмица в 60 секунди“, обобщаваща новините, публикувани в търсачката на технически продукти, инженерингови услуги и инженерни кадри Борса.bg. Днес ще си припомним за престижната класация Top 100 на See News, в която попадат 11 български компании. Интересна новина бе и обявяването на г-н Шиниджи Танзава за президент и главен изпълнителен директор (CEO) на Фанук Европа. За тези и още интересни новини адресът е www.борса.bg!
Шиниджи Танзава е новият президент и главен изпълнителен директор (CEO) на Фанук Европа – утвърден доставчик на машини с ЦПУ, роботи и технологии за промишлена автоматизация, съобщиха за Борса.bg от българския клон на компанията.
След успешното приключване на тазгодишното издание на Международен технически панаир-Пловдив ще предложим на вашето внимание запомнящото се представяне на някои от традиционните участници в него. На събитието гостите на индустриалния форум се запознаха с новостите и последните разработки на големи компании като ЛД, РАИС, Fanuc и Trumpf. Ето и най-интересното от техните щандове през шестте дни на Панаир 2016.
От Фанук България, дъщерно дружество на Fanuc Europe Corporation у нас, съобщиха за Инженер.bg, че очакват своите партньори и клиенти на щанда на компанията в Палата 13 на Международен технически панаир. От 26 септември до 1 октомври в град Пловдив, специалисти от екипа на Фанук са на разположение на посетителите на най-големия индустриален форум в България, за да отговорят на всеки въпрос, свързан с компанията, както и за новите ѝ продукти и разработки.
От Фанук България, дъщерно дружество на Fanuc Europe Corporation, съобщиха за Инженер.bg, че ще вземат участие на Международен технически панаир. Индустриалният форум ще се проведе от 26 септември до 1 октомври в град Пловдив, в рамките на който, посетителите ще имат възможността да се докоснат до последните новости и тенденции от водещия японски производител. „Заповядайте на щанда ни! Очакваме ви с новостите от света на роботите”, съобщиха от компанията.
Лидерът в областта на индустриалната автоматизация и роботизираните решения Fanuc Corporation обяви дебюта на нова серия нишкови електроерозийни машини на европейския пазар, съобщиха за Инженер.bg от дъщерното дружество у нас Фанук България. Това е серията FANUC Robocut алфа-CiB, която ще замени досегашната алфа-CiA. Европейската премиера на новите електроерозийни машини алфа-CiB ще бъде през септември на изложението AMB в Щутгарт.
Има дни и събития, които връщат позагубената през годините на прехода слава на страната ни като машиностроителна сила. Такъв ден бе миналият петък – 15 април 2016 г., когато официално бе направена първата копка на нова производствена база на българската машиностроителна компания РАИС в Пазарджик. И тъй като и успехите, и отговорностите винаги са лични, тя бе направена от вдъхновителя на начинанието и едно от най-ярките имена на машиностроенето у нас – г-н Нишан Бъздигян.
През 2016 г. японският технологичен лидер Fanuc представя новия си колаборативен робот с товароподемност до 7 kg. „Първият модел от серията роботи за съвместна работа с хора на Fanuc CR-35iA, който се предлага на европейския пазар от 2015 г., вече е въведен в масово производство. Наименованието на новия колаборативен робот е CR-7iA, а механиката му съответства на роботите от серията LR Mate (LR Mate 200iD)”, съобщиха за Инженер.bg от Фанук България.
В края на миналата година в Чикаго се проведе ежегодното Изложение на автоматизацията, организирано от Rockwell Automation, информираха за Инженер.bg от фирма Ротек - официален дистрибутор на Rockwell Automation за България. В рамките на събитието, FANUC America и Rockwell Automation, демонстрираха най-новите технологии за отдалечено наблюдение с висока сигурност и обединение на системи за безопасност с цел редуциране на прекъсванията на производството.
Лидерът в областта на индустриалната автоматизация и роботизацията Fanuc Europe Corp. пусна на пазара най-силния робот, поддържащ нови възможности – M-2000iA/1700L, информираха за Инженер.bg от дъщерното дружество на фирмата у нас Фанук България. „С полезната си товароносимост от 1.7 тона и работен ход от 6.2 метра, той осигурява максимална гъвкавост при дейности с големи и тежки предмети”, коментираха от компанията.
Утвърденият японски производител на средства и цялостни решения за автоматизация и роботизация Fanuc отчете положителни финансови резултати за второто тримесечие на фискалната 2015 г., съобщиха за Борса.bg от Фанук България.
Световният лидер в областта на индустриалната автоматизация и роботизацията Fanuc и водещият японски производител на електронна и електрическа апаратура Furukawa Electric Co. основаха съвместно дружество за производството на високомощни лазерни диодни модули, информираха за Инженер.bg от дъщерната фирма на Fanuc у нас Фанук България. По план се очаква заводът, носещ името FF Laser Corporation, да отвори врати през април 2016 г.
Световният лидер в сферата на роботизацията и индустриалната автоматизация Fanuc отбеляза по-добри от очакваните финансови резултати за счетоводната 2014 г., съобщиха за Борса.bg от Фанук България, дъщерна фирма на Fanuc Europe Corp.
Утвърдената японска компания в областта на индустриалната автоматизация и роботизацията Fanuc обяви своето участие в един от най-големите индустриални форуми в Европа EMO 2015, съобщиха за Инженер.bg от дъщерната фирма на Fanuc Europe Corporation у нас – Фанук България ЕООД. Тази година международното събитие ще се проведе в периода от 5 до 10 октомври, в италианския град Милано.
На 11 юни 2015 г., в присъствието на елита на българското машиностроене, официално бе открит новият дом в България на световния лидер в областта на роботизацията Fanuc. Специален гост на събитието бе посланикът на Япония у нас Негово Превъзходителство Такаши Коидзуми. „С откриването на новия офис поставяме началото на следващия успешен етап в 35-годишното ни присъствие в България, в качеството ни на регионален център”, коментира г-н Христо Гилищаров.
Водещата японска компания Fanuc изненада посетителите на Хановерския панаир, демонстрирайки своя първи индустриален робот, взаимодействащ си с човек. „В миналото, повечето сложни операции бяха извършвани от хора. Днес, роботите вече могат да работят съвместно с човека за постигане на по-добра ефективност и по-висока степен на автоматизация”, съобщиха за Инженер.bg от Фанук.
Fanuc, световен лидер в областта на индустриалната автоматизация и роботизацията, отчете ръст от 93.9% на нетните приходи за периода април – декември 2014 г., спрямо същия период на предходната година.
Повече от 40 години водещата японска компания Fanuc създава бъдещето на промишленената роботизация по света. Отражение на най-новите тенденции в областта е новият робот M-20iA/20M, който представлява следваща стъпка в техническото развитие на вече утвърдения модел M-20iA. Той може да изпълнява почти всички манипулационни операции в технологични процеси при сортиране, опаковане, пробиване, шлайфане и др. M-20iA/20M работи по шест оси, има работен обхват до 1,81 m и полезна товароносимост до 20 kg.
Историята на термина „робот“ води началото си едва от миналия век, когато чешкият писател Карел Чапек за първи път го използва в пиесата си „R.U.R“. Но историята на роботизираните машини е много, много по-древна. Толкова, че е трудно, направо невъзможно да се разбере къде и кога на някой гениален човешки мозък му е хрумнала революционната идея да създаде машини, възпроизвеждащи движенията на хора и животни.
Българският офис на водещия японски производител в областта на индустриалната автоматизация – Fanuc ще вземе участие в Международния технически панаир – Пловдив, който ще се проведе от 29 септември до 4 октомври, съобщиха за Инженер.bg от Фанук България. „Ще очакваме нашите клиенти на щанда на фирма РАИС в палата 13, място F3, където ще представим последните новости в нашите продуктови групи”, коментираха от фирмата.
Едва ли Айзък Азимов е предполагал, че по-малко от век след разказите "Аз, роботът", ще се превърне в кръстник на цяло направление в развитието на техниката и технологиите, обединено от човешката мечта да създаде електро-механично свое подобие. Сред компаниите-новатори в областта на роботиката е и водещия японски производител Fanuc, а тема на настоящата статия е машината Robodrill .
Някъде там, много далече на Изток, е държавата, дала на света историите за самурайска чест, достойнство и смелост! А на най-големия от японските острови - Хоншу, се извисяват върховете на най-високата планина на архипелага. И именно там, в подножието на Фуджи, се намират централата, развойните центрове и производствените звена на компания, превърнала се в символ на всичко, с което свързваме японската техника, а именно - качество, иновативност и коректност. Познахте ли - говорим за Fanuc!
През последните месеци все повече медицински специалисти са заети със създаване и изпълнение на процедури за тестване наличието на коронавирус. Немската компания BoKa Automatisierung разработи ново решение за изследване, при което между изследвания човек и медицинския персонал няма контакт. Прототипът използва видеосистема и робот на FANUC, за да провежда безконтактно тестване и да съхранява пробите.
FANUC Europe, която вече има значителен дял в европейския пазар на роботи, CNC контролери и машинно оборудване и предлага в Европа своите енергийно ефективни машини за леене под налягане Roboshot, има стратегическата цел да разшири позициите си чрез инвестиции в ноу-хау и сервизни услуги. „Господин Шиничи Танзава, президент и изпълнителен директор на FANUC Europe, споделя амбициозните планове на компанията и нейните най-нови бизнес модели“, информираха от ФАНУК България.
Финландската група Nokian Tyres започна работа по фабриката за автомобилни гуми, която планира да построи в Орадя, Западна Румъния, научи Борса.bg от BalkaEngineer.com. Инвестицията е оценена на 650 милиона евро. Nokian възнамерява да създаде ново звено.
Общо 212 млн. лв. (около 110 млн. евро) ще бъдат насочени към развитие на индустриалните зони в България по Плана за възстановяване и устойчивост. Мярката ще бъде достъпна за всички оператори на такива пространства в страната.
Изоставената петролна рафинерия в Балш, Южна Албания, на чийто терен функционираше завод за производство на битум, ще се превърне в слънчева електроцентрала. Дружеството Greennat Solar Park Ballsh спечели правото да инсталира фотоволтаична централа.
Един от лидерите в помпените технологии – Wilo, получи признанието „Най-добър работодател“ за 2022 г. в изследване на Top Employers Institute в Германия, което отличава добрите работодателски практики на глобално ниво, научи Борса.bg.
Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР) подкрепя Северна Македония в модернизацията и разширяването на системата за управление на твърди отпадъци. Това научи Борса.bg от BalkanEngnineer.com. Банката предоставя държавен заем от 55 милиона евро.
Сръбската държавна енергийна компания Elektroprivreda Srbije (EPS) планира да инвестира 4.8 милиарда евро в нови електроцентрали за възобновяема енергия през следващите 15 години. Тази цел ще се реализира чрез плана Go Green Road.
© 2011 - 2023 Инженер.БГ ООД всички » текстове и изображения публикувани в Инженер.bg са собственост на Инженер БГ ООД и са под закрила на "Закона за авторското право и сродните им права".
За да добави обява е нужно да се регистрирате