Абонирай се безплатно
За Бюлетина на Инженер.bg с най-новото и най-интересното от бранша!
http://www.iscar.bg/index.aspx/countryid/38
Искар България ЕООД е с предмет на дейност внос на металорежещи инструменти, сменяеми пластини и инструментални системи. Компанията е част от израелската фирма Iscar – производител на уникални и иновативни режещи инструменти за металообработка и най-голямaта от петнадесетте международни металообработващи компании, образуващи групата IMC. С над 60-годишна история, фирмата се превръща от малко производствено предприятие, обслужващо местния пазар, в международна компания с представителства и клонове в над 50 страни по света.
Искар навлиза в България преди повече от 20 години, през които дружеството постепенно се налага и утвърждава като един от лидерите сред доставчиците на металорежещи инструменти и към настоящия момент е вторият по продажби доставчик в страната.
Продуктите на Искар България се характеризират с високото качество и ефективност, а повишаването на производителността и ефикасността на предприятията е основно мото на компанията.
Адрес: гр. Казанлък 6100, ул. "Старозагорска" 1, ет. 1, офис Г
Телефон: 0431/643 610
E-mail: apostoloviscar@gmail.com
Серията режещи инструменти HELIQUAD-10 на Iscar бе разширена и допълнена с едностранни квадратни режещи пластини S/XPMT-10 и QPMR/T-10. Те се отличават с нова геометрия, радиуси, сплави и изпълнения за допълнителни приложения, като с тях се осигурява по-ефективно и икономично решение за фрезоване на отстъпи под 90°. „Новата продуктова гама подобрява досегашните геометрии на държача на инструмента за обработка на материали и покрития, като е добавена и нова конфигурация с много малка стъпка. Използвани са нови сплави SUMO-TEC, ъглови радиуси 1.2 и 2.0 mm и нови прецизни шлифовани режещи пластини“, съобщиха за Инженер.bg от фирма Искар България.
Високоскоростната механична обработка HSM (б. ред. High-Speed Machining) доведе не само до явни различия между обработващите центри, но също така привлече внимание към високоскоростния шпиндел – може би най-важния и централен компонент във високоскоростните металорежещи машини и ключов фактор за успеха на HSM обработката. Работата с високоскоростен шпиндел и постигането на оптимален баланс между осигурената скорост и въртящия момент е основна задача на високотехнологичното проектиране на машинни шпиндели. Производителността на шпиндела зависи от няколко различни фактора, като основният от тях е свързан с концепцията на лагерната система за машини с единичен или комбиниран двоен шпиндел, уплътнителните компоненти и начина на захващане на инструмента.
В металообработващата промишленост осигуряването на повърхности с високо качество винаги е било една от основните насоки в разработването на инструменти. Това важи с пълна сила и за челните фрезите със сменяеми вложки. „Въпреки значителното подобрение във високото качество на фрезованите повърхности, конструкторите на инструменти в Iscar са убедени, че все още съществуват сериозни възможности за подобрения и че интелигентното приложение на последните поколения усъвършенствани фрези на компанията може значително да подобри качеството на финишната повърхност“, коментираха за Инженер.bg от Искар България.
Допълнителната механична обработка на колоосите на железопътни транспортни средства се извършва в много държави, в които тези компоненти на железопътния състав се ремонтират по държавни или частни договори. Технологията на Iscar за механична обработка на железопътни колооси може да се използва при ремонт на локомотиви, мотриси, вагони, високоскоростни влакове, товарни вагони, трамваи, електрически влакове или всякакъв друг железопътен транспорт със стоманени колела. „Iscar представи ново поколение режещи вложки LNMX 19 и 30, използвани за механична обработка на жп колооси, с усъвършенствани приспособления за начупване на стружките. Те са предназначени за широка гама от операции за механична обработка на колооси, които включват от леки до сложни процеси на отнемане на метала“, съобщиха за Инженер.bg от Искар България.
Още през седемдесетте години на миналия век Iscar представи SELF-GRIP, търговска марка на оригиналната концепция за дизайн на инструмент за нарязване на прътов материал. „Принципът включва използването на пресована твърдосплавна пластина, която се захваща в режещата част на инструмента без необходимост от механични крепежни елементи, използвайки еластичните сили на острието. В същото това време и други производители се опитаха да захванат твърдосплавните пластини в инструмент за нарязване на части на основата на същия принцип. Именно ISCAR обаче бе компанията, която изобрети надеждна и наистина работеща концепция, създавайки еталон за приложения по нарязване на прътов материал“, коментираха за Инженер.bg от Искар България.
Нашето време е свидетел на сериозни промени и дълготрайни тенденции в методите и начините на производство. Компанията Iscar, водещ световен производител на инструменти и решения за металообработващата промишленост, разработи нова продуктова концепция NEOLOGIQ, чиято цел е да даде отговор на възникналите въпроси, пред които е изправена съвременната металообработваща индустрия днес в резултат на технологичните промени. „Новите изисквания към режещите инструменти създават нужда от нови продукти, които да осигурят още по-голяма производителност. Продуктовата гама NEOLOGIQ на Iscar, включваща именно такива нови инструменти, ще продължи да се разширява, за да осигури още по-добра и усъвършенствана обработка в новите условия на металообработващата промишленост“, коментираха за Инженер.bg от Искар България.
Историята на машините с цифрово-програмно управление (CNC) започва от преди седем десетилетия. През 50-те години на миналия век CNC технологията се сблъска с не малко трудности при внедряването й в...
Историята на машините с цифрово-програмно управление (CNC) започва от преди седем десетилетия. През 50-те години на миналия век CNC технологията се сблъска с не малко трудности при внедряването й в производството и e посрещната с много скептицизъм от страна на производителите. Днес е трудно да си представим едно производство с металообработка без CNC машини. В технологичните процеси, свързани с отнемане на материал, струговете с ЦПУ управление се превърнаха в централно звено, което определя функционалните възможности на един производител. „Обработващите центри с CNC технология са сложни машини, които продължават да се развиват и подобряват. Технологичният прогрес в различни области като проектирането на главния шпиндел и неговите лагерни възли, направляващите за механична обработка, високоскоростните задвижвания, компютърната техника, хидравликата, електрическите двигатели, роботиката, сензорите и др. допринесоха за постигането на качествен скок при машините с ЦПУ“, коментираха за Инженер.bg от Искар България
„Тук, където иновациите никога не спират!“ – това е слоганът, който от няколко десетилетия е синоним на компанията Iscar и може да се види навсякъде по стените на нейната централа. Глобалната пандемия не прекъсна иновационния процес в компанията и през този период Iscar разработи новата си продуктова гама NEOLOGIQ, състояща се от усъвършенствани режещи инструменти и инструментални решения за модерна металообработка. „Значителните промени в производството, като интензивната дигитализация, преминаването към електрически задвижвания в автомобилната индустрия и нарастващото прецизно производство на детайли, създадоха нови изисквания към режещите инструменти. Това ускорено темпо на промените повишава изискванията към инструментите за обработка и налага създаването на повече продукти от гамата NEOLOGIQ, които да отговарят на съвременната механична металообработка“, коментираха за Инженер.bg от Искар България.
Чугунът е здрав и твърд материал, който обикновено се обработва чрез леене. След отливането от чугунените детайли трябва да се отстранят нееднородните материали, като например пясъчни частици, втвърдена кора на отливката, газови мехури, термично нацепване и други леярски дефекти, които влияят върху режещите инструменти при последващата обработка. „От гледна точка на механичната обработка, по-високото съдържание на графит има и недостатък: ускорява абразивното износване на инструментите. Това означава, че режещите инструменти трябва да имат добра износоустойчивост, за да осигурят висока производителност. Също така е важно да се отбележи, че терминът „чугун“ всъщност се отнася за различни видове железни сплави, чиято обработваемост обикновено варира значително. Последното често се пренебрегва, като може да доведе до грешен избор на режещи инструменти и неправилно задаване на параметрите на рязане“, коментираха за Инженер.bg от Искар България.
Шпинделите от серията SPINJET на Iscar не са предназначени да заменят съществуващия машинен шпиндел, но могат значително да подобрят неговата производителност, качеството на повърхността и живота на металообработващия инструмент. Iscar разработи нов шпиндел SPINJET MICRO 90 със здрав корпус от титан, чиито съставни компоненти са само шест. Той е създаден за мощна и прецизна обработка в малки и труднодостъпни пространства. Шпинделът достига обороти от 35 000 до 53 000 min-1, докато през това време главният шпиндел на машината не се върти. „Шпинделът е отлично решение за широк спектър от операции по почистване и финишна обработка чрез използване на малки металорежещи инструменти, предназначени за фрезоване, пробиване, фрезоване на резба, гравиране, снемане на фаски и премахване на заусенъци“, съобщиха за Инженер.bg от Искар България.
Струговете и мултифункционалните металообработващи машини от швейцарски тип са предназначени основно за струговане на дълги и тънки детайли. Те навлизат все по-широко в различни сектори на индустрията поради множеството си предимства и сравнително универсалното си приложение. Повишените възможности на металообработващите машини от швейцарски тип формират нови изисквания към режещите инструменти и оказват съществено влияние върху развитието им. „Металообработващата индустрия се интересува предимно от нови универсални решения за режещи инструменти, които могат лесно да бъдат включени в различни системи. Поради тази причина се отделя сериозно внимание върху постоянното усъвършенстване на използваните режещи инструменти. Въпреки че портфолиото на Iscar включва много и различни видове режещи инструменти за металообработващи машини от швейцарски тип, има някои конструкции, върху които искаме да обърнем специално внимание. Това са серията съставни инструменти SWISSGRIP и серията SWISSCUT XL“, информираха за Инженер.bg от Искар България.
Традиционни конструкционни материали в металообработката са сплави на основата на желязо, като стомана, неръждаема стомана и чугун. Друга група от редовно използвани материали са сплавите на основата на цветни метали като месинг, бронз и различни алуминиеви сплави. Но освен тях се използват и екзотични видове материали, които са разработени, за да отговорят на специфични изисквания. „На практика няма точно определение за екзотичен материал. Много експерти наричат „екзотичен материал“ метали и сплави като берилий, цирконий, различни керамични и композитни материали, както и високолегираните стомани. Това, което ги обединява, е тяхната проблематична обработка. Затова в металообработващата индустрия се отделя сериозно внимание на създаването на подходящи инструменти за тях. През последната година Iscar разработи няколко нови серии инструменти за обработка на екзотични материали, които предлагат повишена ефективност на тяхната обработка“, коментираха за Инженер.bg от Искар България.
След като заслужи доверието на специалистите, серията фрези HELISLOT на Iscar, предназначена за прорязване на канали, в които са монтирани квадратни вложки с двойни режещи ръбове XNMU 1306, наскоро бе обновена. „Тя се предлага с диаметри от 32 до 60 mm в следните конфигурации на конструкцията: челни цилиндрични фрези FDN-XN09 с фланец и с диаметър от 80 до 160 mm; дискови фрези SDN-XN09 с централен отвор и с диаметър от 80 до 160 mm и крайни фрези за T-канали ETS-XN09 с опашка Weldon и диаметър 32 mm. Фрезите ETS имат вътрешни канали за подаване на охлаждащата течност, насочени към всеки режещ ръб за оптимизирано и ефективно охлаждане. Гамата вече е допълнена с фрези, в които могат да се монтират вложки с по-малък размер, които осигуряват високоефективно решение за обработка на шлицове и канали с ширина от 10 до 14 mm“, съобщиха за Инженер.bg от Искар България.
Компанията Iscar обяви пазарния дебют на индексиращи фрези за приложения, в които се извършват операции по челно фрезоване и фрезоване на отстъпи с ъгъл от 90°. „В новите фрезоващи инструменти са монтирани квадратни вложки с 8 режещи ръба. Те предлагат нов начин за увеличаване на рентабилността на обработката при грубо фрезоване, фрезоване на правоъгълни отстъпи и челно фрезоване. Новата продуктова гама инструменти е проектирана за груби и полуфинишни операции във високоефективни приложения за фрезоване на материали като стомана и чугун“, съобщиха за Инженер.bg от Искар България.
Продуктовата гама SUMOCHAM на един от световните лидери в производството на инструменти за студена обработка на металите притежава много от характеристиките на успешните серии CHAMDRILL и CHAMDRILLJET на компанията. „Свредлата SUMOCHAM се отличават с подобрена конструкция на сменяемата глава и на нейното гнездо, като вече не е необходимо време за тяхната настройка. Инструментите позволяват високоскоростно отнемане на метал и рентабилна подмяна на режещите индексируеми вложки“, съобщиха за Инженер.bg от Искар България.
MULTI-MASTER е продуктова гама от портфолиото на Iscar, един от световните лидери в производството на режещи инструменти и аксесоари за металообработка. Линията от опашки и уникални сменяеми глави за фрезоване с разнообразни приложения включва сферични фрези, фрези с право рамо за обработка на отстъпи и фрези за прорязване на канали. Индексирането е бързо и удобно, благодарение на резбовото съединение. Тъй като инструментът не се изважда от машината, отпада и времето за настройка при смяна на главата.
Внедряването на металообработващи машини със значително по-високи обороти и скорости на линейно преместване доведе до бързото и успешно навлизане на ефективните високоскоростни методи на обработка (HSM). Отнемането на слоеве материал, известно още като „Slicing“, е един от тези методи. Основна характеристика при отнемането на слоеве материал е неговата голяма дълбочина на рязане (обикновено не повече от пет диаметъра на инструмента), която е съчетана с малка ширина на отнемания слой (обикновено до 0.2 от диаметъра на инструмента). Тази комбинация от параметри на обработка се отличава с важни предимства. Малката ширина на рязане е свързана с намаляване на термичното натоварване на режещия ръб и позволява увеличаване на скоростта на рязане. При такъв тип фрезоване скоростта на рязане може да бъде по-висока в сравнение с традиционните методи. Също така малката ширина на отнемания материал значително намалява радиалната силата на рязане, която е причина за огъване на фрезата и води до появата на вибрации.
Производството на свързващи резбови компоненти е често срещана задача в металообработващата индустрия. В повечето случаи става въпрос за производството на детайли, които имат външна или вътрешна резба. Това могат да бъдат от малки винтчета за стоматологични приложения до големи резбови съединения за тръбопроводи от нефтодобивната и газовата промишленост. Съществува голямо разнообразие от различни видове резби, които се произвеждат съгласно национални и международни стандарти. Те се различават по форма и размери, като всеки стандарт регламентира определен тип резба. В много случаи стандартът съдържа специфични изисквания за определен индустриален бранш или основна област на приложение. Например стандартите за резби UNJ и MJ са свързани с аерокосмическата индустрия, а NPT и BSPT се отнасят за нефтената и газовата промишленост за тръбопроводи, тръбни съединения и фитинги.
Преди няколко години Iscar разработи и пусна на пазара уникалната и иновативна продуктова линия LOGIQ. Новата гама включваше серии от режещи инструменти, които са предназначени да се справят с...
Преди няколко години Iscar разработи и пусна на пазара уникалната и иновативна продуктова линия LOGIQ. Новата гама включваше серии от режещи инструменти, които са предназначени да се справят с предизвикателствата на металообработващата индустрия – от увеличаване на производителността до намиране на рентабилни индексируеми алтернативи на инструменти с твърдосплавни вложки с малък диаметър. „Днес Iscar представя гамата NEOLOGIQ, която е естествено продължение на предшественицата ѝ. Тя се състои от пълен набор от продукти и технологични решения за металорежещи инструменти, които представляват огромен скок в тази област“, съобщиха за Инженер.bg от Искар България.
През последните няколко години концепцията и внедряването на решения за ефективно охлаждане на режещите инструменти се радва на нова вълна от популярност и интерес. Производителите на машини с ЦПУ в цял свят инвестират време и ресурси, за да разработят решения, които могат да подвеждат охлаждащата течност към режещия инструмент под високо налягане и вече голяма част от новоразработените машини за механична обработка са снабдени с такава опция. „Производителите от индустрии като аерокосмическата, автомобилната и голяма част от промишлените производствени компании оценяват огромното предимство на подаването на охлаждаща течност директно към режещия ръб на инструмента. Затова и поръчките за фрезови или стругови центри с възможности за охлаждане под високо налягане от 70 bar до 300 bar се увеличават. Тази технология е оценена високо и от производителите на серийна продукция, които също се възползват от предимствата на инструментите JETCUT на Iscar в своите процеси“, коментираха за Инженер.bg от Искар България.
Днес развитието на инструменталната екипировка върви ръка за ръка с металообработващата индустрия в условията на концепцията за Industry 4.0 и нейното въздействие върху съвременното производство и...
Днес развитието на инструменталната екипировка върви ръка за ръка с металообработващата индустрия в условията на концепцията за Industry 4.0 и нейното въздействие върху съвременното производство и разкриването на нови технологични хоризонти. „Внедряването на нови технологии във високоскоростната обработка изисква и ново ниво на балансиране на инструмента, за да се осигури производителност и надеждност в значително разширения диапазон от работни обороти с цел подобряване на якостта, твърдостта, точността и други технически параметри на държачите на инструменти. Високоефективното фрезоване на трудно обработваеми материали, например титанови сплави, увеличи необходимостта от надеждни държачи на инструментите, от които се очаква да имат дълъг експлоатационен живот, въпреки че ще работят в тежки условия“, коментираха за Инженер.bg от Искар България.
Продуктовата гама от инструменти Multi-Master на Iscar предоставя решения за голямо разнообразие от приложения, сред които груба или довършителна обработка от всякакъв вид материал, осигурявайки висока производителност. Компанията допълни продуктовата си гама с новите сменяеми твърдосплавни фрезови глави MM GRIT 22 за обработка на канали и фаски под ъгъл от 45°. „Сменяемите фрезови глави MM GRIT 22 се предлагат с номинален диаметър от 21.7 mm и имат две основни конструктивни особености, които ги отличават от съществуващите фрезови глави на серията. Това са гнездо за TORX инструмент и изработка от твърдосплавен субмикронен материал IC 908“, съобщиха за Инженер.bg от Искар България.
Иновативните режещи инструменти дават възможност да се усъвършенства потенциалът на съвременните металообработващи центрове и да се повиши рентабилността на производството. „В съответствие с тенденциите в търсенето на още по-ефективни режещи инструменти Iscar разработи ново поколение свредла със сменяема режеща част. Една от най-новите серии е Logiq3Cham, която включва свредла с 3 режещи ръба и сменяема глава“, съобщиха за Инженер.bg от Искар България
Новите модели представляват челни цилиндрични фрезери и ще се предлагат с обозначението F75…-M. „Те имат усъвършенствана конструкция, чрез която се постига по-висока производителност. При новия дизайн вложките ще се монтират във фрезерите с помощта на клинов захват, който осигурява повишена надеждност на затягането и по-висока повторяемост при позициониране на режещия ръб на вложката. Освен това принципът на клиновия захват позволява бързо и лесно монтиране на вложките и тяхното индексиране“, поясниха от Искар България.
Концепцията за Четвъртата индустриална революция Industry 4.0 предефинира производствените методи, а металообработващата промишленост не прави изключение от тези промени. Съвременните производствени...
Концепцията за Четвъртата индустриална революция предефинира производствените методи, а металообработващата промишленост не прави изключение от тези промени. Съвременните производствени условия засегнаха и повлияха на почти всяка технология – от схемите за мрежово планиране и комуникация до машиностроенето и производството на металорежещи инструменти. Производството на металообработващи инструменти е може би най-консервативният елемент в цялата производствена система.
Утвърденият производител на инструменти за машинна обработка Iscar разшири своята номенклатура от свредла за пробиване на отвори с големи диаметри с новата серия Modudrill, която включва два различни вида сменяеми глави с диаметър от 33 до 40 mm, които могат да се монтират към тела с дължина 400 mm. И двата удължителя могат да бъдат използвани с двата вида пробиващи глави, които са предназначени за различни приложения и условия на пробиване.
Индустрията се нуждае от бързи и ефективни решения за масово производство. Новото поколение многошпинделни обработващи центри са разработени с оглед на това да отговорят на тези потребности, като увеличават производителността чрез едновременна обработка на от две до четири заготовки. „Инструментите на Iscar, които са предназначени за прецизна обработка с високо качество на повърхността и минимално време за монтаж, са разработени специално за центри от такъв тип“, информираха за Инженер.bg от Искар България.
Оборудване за целите на високотехнологична лаборатория на филиала на Технически университет – София в гр. Пловдив осигуриха четири фирми от металообработващата сфера – Искар България, Teximp България, Haas Automation и Motorex България. Лабораторията на филиала е снабдена с две металорежещи машини, системи за управлението им, както и програмни продукти за проектиране на детайли и симулатори за обучение. Ръководител на инсталирането на машините е инж. Пламен Касабов, възпитаник на университета и част от екипа на Teximp България. По думите на инж. Касабов лабораторията е най-актуалният способ, чрез който могат да се обучават бъдещите инженери.
Водещият разработчик на инструменти за рязане Iscar въведе революционна система за нарязване на части и прорязване на канали в прътов материал. Нарязването на части и прорязването на канали са основни операции в процесите на металообработка. Тази област на индустрията е изправена пред постоянното предизвикателство да внедрява нови методи, които да увеличават ефективността и да намаляват времето на престой при тези често използвани операции. Серията инструменти Multi-F-Grip е проектирана да отговори на тези нужди.
Съвременната индустрия се нуждае от бързи и ефективни решения за масово производство. Именно многошпинделните обработващи машини от последно поколение могат да посрещнат тези нужди. Чрез едновременната обработка на два до четири детайла те могат значително да увеличат производителността. В съответствие с това, световнодоказаният производител на металорежещи инструменти Iscar разработва иновативни решения специално за този вид оборудване.
В отговор на все по-нарастващото приложение на термоустойчиви никелови сплави (HTSA) Inconel, Incoloy, Haynes и други подобни, както и на стремежа за намаляване на производствените разходи (CPU), Iscar разработи и представя нови монолитни керамични фрезери. Инструментите позволяват увеличаване на скоростта на рязане до 50 пъти в сравнение с твърдосплавните фрезери, като по този начин значително се намалява времето на обработка и производствените разходи.
Индустриалният новатор в света на металорежещите инструменти Iscar разработи нова концепция за по-интелигентна металообработка, прилагайки логически подобрения при разработката на инструментите. В...
Иновациите, прагматизмът и стремежът към усъвършенстване на изделията винаги са били и ще бъдат основни движещи сили на успеха. „Тези основни ценности са залегнали дълбоко в политиката на утвърдения...
С настъпването на новото хилядолетие множество революционни идеи, стандарти и решения си проправиха път към металообработващата индустрия. Iscar, един от пионерите в областта и реализатор на...
Световно утвърденият производител на металорежещи инструменти Iscar пусна на пазара поредица от стандартизирани дигитални инструменти, в пълно съответствие с философията за Индустрия 4.0. Те...
Стоманените трегери (греди) са често използван конструктивен елемент в строителството. Тяхното свързване в обща конструкция обикновено се осъществява посредством заваряване или чрез използването на болтове или нитове, което изисква наличието на отвори в гредите. „За пробиването на отвори в подобни елементи се използват специални пробивни машини, спецификата на работа на които поставя сериозни изисквания към използваните пробивни инструменти.
Водещият производител на металорежещи инструменти Iscar, част от международната компания IMC, разшири серията Helido 800 Line с нови клинозатегнати лицеви фрези с 45-градусов ъгъл на рязане SOF45W-R26. Вложките за новите лицеви фрези са монтирани чрез клинова система, осигуряваща висока сигурност на затягане и повторяемост за локализиране на ръбовете. Повече за техническите характеристики и приложната им област за Инженер.bg разказаха от Искар България.
Доказаният израелски производител на металорежещи и металообработващи инструменти Iscar ще вземе участие в един от най-значимите индустриални форуми във Франция Siane, който ще се проведе в дните от 20 до 22 октомври в гр. Тулуза.
Водещият производител на металорежещи инструменти Iscar ще представи иновативни продукти на международното изложение EMO 2015, което тази година ще се проведе в Милано, в периода от 5 до 10 октомври, информираха за Борса.bg от Искар България.
Водещият производител на металорежещи инструменти Iscar, част от международната компания IMC, ще вземе участие в специализираното търговско изложение Intec 2015, съобщиха за Инженер.bg от Искар България. Международното изложение Intec ще се проведе в немския град Лайбциг, от 24 до 27 февруари.
Българският офис на фирма Iscar, водеща в производството на металорежещи инструменти, организира на 20 май 2014 г. представяне на новата линия инструменти High-Q-Line. Семинарът ще се проведе в зала Пловдив на Новотел Пловдив в града под тепетата. Специален гост и участник в събитието ще бъде Якоб Харпаз, президент на IMC и изпълнителен директор на Iscar. По време на семинара ще бъдат представени IQ линии за фрезоване, струговане, пробиване и Grip линия.
Колегите-инженери от морската ни столица и от региона на Варна, както и докторантите и студентите от ТУ-Варна, са поканени на демонстрация на металорежещи машини HAAS и инструменти на ISCAR. Събитието е част от програмата на т.нар. Дни на отворените врати, организирани от Тексимп, Искар България и ТУ-Варна.
Промоцията се отнася до гамата твърдосплавни пластини за металообработващи машини, включително пробивни машини, стругове и фрезови машини. При закупуване на определено количество твърдосплавни пластини, клиентите на Искар България ще получат безплатно или със сериозна отстъпка съответната фреза, държач или свредло.
ИСКАР представя „Всичко в Едно” монолитен твърдосплавен фрез, който е комбинация от трите иновативни фрези: FEEDMILL, CHIP SPLITTER и CHATTERFREE. Подходящ е за използване в производството на матрици и пресформи. Използването на EFP води до намялаване времето на цикъл и увеличаването на производителността.
Шведската компания SHL Healthcare получи сертификат клас „А“ за инвестиционния си проект „Завод за производство на медицински изделия“, който ще бъде реализиран в община Илинден, град София, България. Това научи Борса.bg от BalkanEngineer.com.
За първи път глобалните инвестиции в слънчевата енергия според Международната агенция по енергия (МАЕ) ще изпреварят разходите за производство на петрол, научи Борса.bg от БТА. Инвестицията възлиза над 1.7 трилиона долара в чисти технологии през 2023.
Около 600 нови работни места ще открие компанията Авеста Батери енд Енерджи Инженеринг (АБЕЕ), която ще инвестира около 40 млн. евро в Северна Македония, научи Борса.bg от BalkanEngineer.com. Белгийското дружество ще строи завод за ел. батерии.
На 17 май 2023 г. се проведе първото кариерно изложение и форум за професионално развитие в сектора на възобновяемите енергийни източници (ВЕИ) „Презареди кариерата си“ в Астория Гранд хотел (София), научи Борса.bg от БТА.
Американският производител на електрически автомобили Rivian активно наема нови служители в своя центъра за научноизследователска и развойна дейност в Белград, Сърбия, научи Борса.bg от BalkanEngineer.com.
В албанската столиц, Тирана бяха представени предложенията на петте архитектурни студия, които са финалисти в международния конкурс за изграждане на Център за конференции, панаири и изложби в града, научи Борса.bg от BalkanEngineer.com.
© 2011 - 2023 Инженер.БГ ООД всички » текстове и изображения публикувани в Инженер.bg са собственост на Инженер БГ ООД и са под закрила на "Закона за авторското право и сродните им права".
За да добави обява е нужно да се регистрирате