Абонирай се безплатно
За Бюлетина на Инженер.bg с най-новото и най-интересното от бранша!
Грейт Мастър ЕООД е българска инженерингова и производствена компания, създадена през 2006 г. и специализирана в производство на нестандартно дребносерийно оборудване, иновативни продукти, изграждане на съоръжения и инсталации, предоставяне на превантивна или планова поддръжка, проектиране и печат на 3D модели с FDM/FFF и DLP/LCD технология. От 2014 г. дружеството приема ново маркетингово наименование – GreMa 3D, и разширява обхвата на своята дейност с вноса и търговията на 3D решения и технологии от водещи производители.
Портфолиото от продукти и услуги на GreMa 3D включва богата гама от висококачествени 3D принтери, 3D скенери, CAD софтуер, пълен набор от материали, консумативи, аксесоари, оборудване за постобработка на детайлите, обучение, гаранционно и извънгаранционно обслужване. Фирмата предлага още цялостна реализация на 3D проекти и модели с уникален дизайн, в т.ч. анализ, проектиране, моделиране, сканиране, помощ в краен контрол, печат и постобработка, и разполага със собствено оборудване за демонстрация или помощ на клиентите.
Дружеството има множество успешно завършени проекти от различни сектори на индустрията, включително автомобилостроене, военна промишленост, хранително-вкусова промишленост, текстилна промишленост, химическа промишленост, строителство, частния сектор и др.
Основна мисия на GreMa 3D е да предостави на своите клиенти качествени, надеждни и високоефективни реални решения за бързо прототипиране, точен краен контрол, възстановяване и обратен инженеринг, производство на малки и средни серии, които да допринесат за подобряване на производителността, оптимизиране на разходите и по-добра конкурентноспособност.
Промоцията е валидна
от 02.02.2023 г. до 28.02.2023 г.Финландската група Nokian Tyres започна работа по фабриката за автомобилни гуми, която планира да построи в Орадя, Западна Румъния, научи Борса.bg от BalkaEngineer.com. Инвестицията е оценена на 650 милиона евро. Nokian възнамерява да създаде ново звено.
Общо 212 млн. лв. (около 110 млн. евро) ще бъдат насочени към развитие на индустриалните зони в България по Плана за възстановяване и устойчивост. Мярката ще бъде достъпна за всички оператори на такива пространства в страната.
Изоставената петролна рафинерия в Балш, Южна Албания, на чийто терен функционираше завод за производство на битум, ще се превърне в слънчева електроцентрала. Дружеството Greennat Solar Park Ballsh спечели правото да инсталира фотоволтаична централа.
Един от лидерите в помпените технологии – Wilo, получи признанието „Най-добър работодател“ за 2022 г. в изследване на Top Employers Institute в Германия, което отличава добрите работодателски практики на глобално ниво, научи Борса.bg.
Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР) подкрепя Северна Македония в модернизацията и разширяването на системата за управление на твърди отпадъци. Това научи Борса.bg от BalkanEngnineer.com. Банката предоставя държавен заем от 55 милиона евро.
Сръбската държавна енергийна компания Elektroprivreda Srbije (EPS) планира да инвестира 4.8 милиарда евро в нови електроцентрали за възобновяема енергия през следващите 15 години. Тази цел ще се реализира чрез плана Go Green Road.
За да добави обява е нужно да се регистрирате