Абонирай се безплатно
За Бюлетина на Инженер.bg с най-новото и най-интересното от бранша!
„Завършихме 2020 г. с ясното съзнание, че Сентилион беше там, където имаха нужда от нас, и че внесохме радост в живота на хората, които работят в компанията, техните семейства и нуждаещите се от помощ деца и възрастни в България“, споделиха от компанията.
Чайкафарма очаква одобрение за отпускането на заем в размер на 14 млн. евро за финансиране изграждането на нов завод в близост до София. Новият завод ще позволи на Чайкафарма да увеличи производството си до 950 млн. лекарствени таблетки годишно.
Алкомет инвестира 1 400 000 лв. в модернизирана линия с най-новата технология за прахово боядисване, съобщи Българска стопанска камара. С това капацитетът на линията е увеличен три пъти в сравнение с периода преди нейната модернизация.
С началото на предстоящия строителен сезон ще стартира с усилено темпо изграждането на новата скоростна магистрала Градско-Прилеп в Северна Македония. Магистралата е разположена на клон D от Паневропейския транспортен коридор 10.
В края на 2020 г. румънският център за технологични стартъпи Oradea Tech Hub постави началото на преакселераторската си програма Make IT in Oradea. Пилотната инициатива от програмата на центъра е стартиращият инкубатор Bright Labs.
Multivac е единственият доставчик на решения за опаковане, който попадна сред „50-те лидера за устойчивост и климат“ (50 Sustainability & Climate Leaders). Проектът 50 Sustainability & Climate Leaders е иницииран от Bloomberg и Организацията на обединените нации.
Орбико България ЕООД е макро дистрибутор на смазочни продукти Shell Lubricants на българския пазар. Фирмата предлага богата гама смазочни продукти Shell: висококачествени двигателни, трансмисионни, хидравлични, редукторни, компресорни, турбинни и други масла и греси.
Омникар БГ ЕООД е официален дистрибутор на моторни масла и смазочни продукти Mobil за България. Компанията предлага обширно портфолио от масла както за леки, лекотоварни и тежкотоварни автомобили, така и за индустриални машини и селскостопанска техника.
Райхле и Де-Масари България Пръдакшън ЕООД е част от швейцарската компания Reichle & De-Massari AG (R&M) - семейна компания, изцялоbr собственост на Мартин и Питър Райхле. Заводът на компанията в България отвори врати през 2011 г.
Брайт Инженеринг ООД е едно от водещите дружества в Югоизточна Европа, което извършва инженерингова дейност в различни области на индустрията. Тя включва производство и търговия с индустриална екипировка, контролно-измервателни прибори, отоплителни системи, мониторингови системи за турбини и компресори и др.
Безспорно, Пловдив е градът, с който успяваме да се свържем на съкровено ниво още в първите мигове от посещението си там. Градът е ултимативно въплъщение на древното културно наследство и модерния европейски дух и крие неизчерпаеми изненади. Зараждането на тази магия дължим на първия архитект на Пловдив – Йосиф Шнитер, към когото не можем да скрием възхищението си както по отношение на професионалната му кариера, така и на личностните му достойнства.
Спомняте ли си, че като деца често зимното утро ни посрещаше с пейзаж от натрупалия сняг и с недоволство спирахме играта си в безкрайната бяла покривка? Дори и в разгара на зимата днес все по-рядко можем да се насладим на тази гледка. Затова, приветствайки първите за годината снежинки, ще проследим хронологично методите за почистване на снега.
Със своята ледена, но пленяваща красота, зимните пързалки изминават дългия път от средище на аристокрацията в Европа до място за забавление за малки и големи, както и арена за постигане на високи спортни отличия. Освен това еволюцията на съоръженията за зимни спортове следва посоката и на техническото развитие, което ще проследим в днешната история.
Те са изящни, те са блестящи, те са и семейни реликви, и спомени, и надежди - говорим за стъклените украшения, които всяка година с треперещи пръсти окачаме на екхата! Нека сега заедно да надникнем в една истинска работилница за коледна красота и проследим как се изработват едни най-старите орнаменти от стъкло.
Днес, когато границите между държавите за нас са просто очертания в атласа, пред град Благовещенск в Русия и китайския Хейхе стои следното предизвикателство – свързващата ги река Амур се намира под дебела ледена покривка през дългата зима, затрудняваща връзката между тях. За щастие, решението е открито в лицето на нетипично за градските условия транспортно съоръжение... Кабинкова въжена линия се превръща в първата подобна трансгранична връзка, която освен географски, е и обединител между културите на двете държави.
С настъпването на декември подобаващо насочваме радарите си към зимните курорти. В днешната инженерна история обаче няма да планираме празничната си почивка, а ще се запознаем с архитектурната стойност на двореца „Царска Бистрица“ в Боровец, както и с техническите особености на разположената в непосредствена близост малка водно-електрическа централа.
Редица индустриални и технически направления днес насочват руля на развитието си по посока на решения, подчинени на концепциите за „устойчивост“ и „екосъобразност“. Поводи за широка изява в този аспект имат архитектурата и строителството, а за да илюстрираме това, ще посетим Швеция, чийто географски облик включва множество острови и водни басейни. Това налага мостовете като ключови инфраструктурни елементи и архитектурни забележителности, следващи съвременните тенденции – факт, който ще потвърдим чрез две от многобройните съоръжения в скандинавската страна – Sölvesborg и Söderström. Какво обуславя избора на материал за тяхното изграждане и защо те се превръщат в истински „приятели“ на природата, ще разкрием в днешната история...
За да добави обява е нужно да се регистрирате