Абонирай се безплатно
За Бюлетина на Инженер.bg с най-новото и най-интересното от бранша!
08.02.2023 г.
Населено място: Пловдив, с. Радиново, обл. Пловдив
Фирма: Либхер-Хаусгерете Марица ЕООД / Liebherr
08.02.2023 г.
Населено място: Пловдив, с. Радиново, обл. Пловдив
Фирма: Либхер-Хаусгерете Марица ЕООД / Liebherr
07.02.2023 г.
Населено място: Пловдив, с. Радиново, обл. Пловдив
Фирма: Либхер-Хаусгерете Марица ЕООД / Liebherr
07.02.2023 г.
Населено място: Пловдив, с. Радиново, обл. Пловдив
Фирма: Либхер-Хаусгерете Марица ЕООД / Liebherr
06.02.2023 г.
Населено място: -
Фирма: Електрохолд България ЕООД
06.02.2023 г.
Населено място: София
Фирма: Електрохолд България ЕООД
Професионалната гимназия по енергетика и електротехника (ПГЕЕ) в гр. Гълъбово е създадена през 1960 г. и е първото техническо училище в града. Днес, почти 60 години по-късно, гимназията се е превърнала в едно от най-емблематичните училища, обучаващо ученици в сектора.
Центърът за професионално обучение на Либхер-Хаусгерете Марица ЕООД, част от международния технологичен концерн Liebherr, предлага възможност на млади и мотивирани хора да реализират своите първи стъпки към една водеща структура.
Професионална гимназия по селско стопанство (ПГСС), намираща се в град Нови пазар, е открита през далечната 1959 г., първоначално като Машинно тракторно училище – МТУ. Статута си като ПГСС училището приема през 2003 г. Днес гимназията е център за преквалификация на кадри, изключително търсени в земеделското производство.
Професионалната гимназия по железопътен транспорт (ПГЖПТ) „Никола Корчев“ започва да пише своята история през 1957 г. През 2003 г. учебното заведение приема текущото си название. Името, което училището с гордост носи днес, е на опълченеца Никола Корчев.
На 19.01.2023 г. Мария Габриел бе посрещната от проф. д.н. инж. Иван Кралов, ректор на Техническия университет(ТУ) – София в сградата на новосъздадения Национален център по мехатроника и чисти технологии, кампус „Студентски град“, научи Борса.bg. Мария Габриел е европейски комисар за иновации, научни изследвания, култура и образование. Тя се срещна с членовете на Академичния съвет на ТУ – София и благодари за поканата и възможността да посети водещия технически университет в страната и региона, който е част от Европейския технологичен университет EUt+.
Русенският университет „Ангел Кънчев“ стартира изпълнението на нов проект „Развитие на компетенции на политици в областта на нисковъглеродната и интелигентна мобилност в Дунавския регион". Проектът е по програмата „Науката среща регионите" (Science meets regions) на Съвместния изследователски център (JRC) към Европейската комисия. Това научи Борса.bg от учебното заведение. Инициативата ще бъде с продължителност една година и се очаква да бъдат ангажирани учени от РУ, както и изследователи от партньорски институции в страната и чужбина. Разглежданите въпроси ще бъдат насочени към декарбонизацията, интелигентните транспортни системи, интелигентните градове, зеления преход и др.
На 6 март 2023 г. за втора поредна година стартира образователно-менторската програма PARA Робо инкубатор, организирана от Професионална асоциация по роботика и автоматизация (PARA), съобщиха за Борса.bg организаторите. Обучителната програма има за цел да предостави на участниците менторство, финансиране за необходим хардуер, достъп до лаборатории и специализирана апаратура, така че всеки участник да може да създаде своя работещ прототип, а продължителността ѝ ще бъде шест месеца.
На 16 януари 2023 г. на официална церемония бяха връчени „Академичните Оскари“ за 2022 г., които отличиха най-добрите университети в различни професионални направления в страната. За поредна година Химикотехнологичният и металургичен университет(ХТМУ) бе признат като водещо висше училище, научи още Борса.bg от учебното заведение. Събитието бе организирано от вестник „24 часа“. В рамките на тържествената церемония Тим Курт, изпълнителен директор на Аурубис България, връчи наградата на проф. Сеня Терзиева-Желязкова, ректор на ХТМУ. На събитието присъстваха още г-жа Илияна Йотова, вицепрезидент, министри на образованието от последните десетилетия, ректори на университети, представители на бизнеса и сподвижници на каузата висше образование.
Български студенти и докторанти може да се възползват от стипендии, с които да покрият всички свои разходи за обучение и придобиване на образователна степен в турски университети, научи Борса.bg от Висшето училище по телекомуникации и пощи (ВУТП). За възпитаниците на ВУТП това е добра възможност да продължат своето образование в магистърски или докторски програми. Организацията, в чийто фокус са турците в чужбина и родствените общности, предлага най-обхватните студентски стипендии. Нейна делегация посети ВУТП и представи различните възможности за международен академичен обмен.
Христо Венев постигна първи международен успех в областта на квантовото програмиране, научи Борса.bg от Софийски университет (СУ) „Св. Климент Охридски". Христо Венев е най-успешният български олимпиец в сферата на информатиката и изследовател в докторантската програма на Института за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към Софийския университет. Той спечели почетното трето място на най-престижния глобален форум за млади изследователи в сферата на програмните езици – ACM POPL SRC. Събитието се състоя в Бостън, САЩ.
За да добави обява е нужно да се регистрирате